LE: I Spartak remizirao!

Subotičani debitovali na evrosceni goleadom u Luksemburgu - 3:3 protiv Diferdanža u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

LE: I Spartak remizirao! Izvor: MONDO

Fudbaleri Spartaka nadoknadili su dva gola zaostatka i otvorili sebi vrata trećeg pretkola, u kojem bi mogli da se sastanu i sa nekim od najvećih imena na kontinentu - Liverpulom i Juventusom!

Žrijeb trećeg kola kvalifikacija, u kojem će igrati i Crvena zvezda, zakazan je za petak u 13.30 časova u Nionu.

Do povoljnog ishoda pred revanš meč, za sedam dana u Novom Sadu, Spartak je došao autogolom Toma Zibenalera u 89. minutu.

Podsjetimo, OFK Beograd je na isti način stigao do remija protiv bjeloruskog Torpeda (2:2) kao domaćin.

Diferdanžu se "vratilo", jer je i sam postigao jedan gol zahvaljujući protivničkom igraču. Vladimir Veselinov je autogolom u šestom minutu poklonio domaćima vođstvo od 1:0.

Žil Betmer je pet minuta kasnije duplirao prednost, ali se Spartak već u 14. minutu vratio u meč, zaslugom centarfora Voja Ubiparipa - 2:1.

Potom je u 28. minutu Ubiparip oboren za penal, koji je u gol i izjednačenje na 2:2 pretvorio kapiten Spartaka Vladimir Torbica.

Pjer Olivije Piskar u 73. minutu je doveo Diferdanž u novo vođstvo, ali je Zibenaler u završnici omogućio Spartaku da se iz Luksemburga vrati neporažen.

(Beta, foto: MN Press - arhiva)