Kolarov zaustavio Mihu

Roma savladala Bolonju i nanijela prvi poraz Siniši Mihajloviću od povratka na klupu crveno-plavih. Koalrov pogodio sa penala.

Siniša Mihajlović počeo je svoj drugi mandat na kormilu Bolonje pobjedom nad Interom, potom je uslijedio remi sa Đenovom, a u ponedjeljak je stigao i prvi poraz.

Roma je savladala Bolonju rezultatom 2:1 u posljednjem kolu 24. kolu Serije A, odigranom na Olimpiku.

Nije “vučica” briljirala, ali je uspjela da se revanšira Bolonji za poraz 2:0 na Renato Dal Ari u septembru prošle godine.

Mučila se Roma, zatresla se i njena prečka poslije udarca Sorijana u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, ali je u drugom poluvremenu uspjela da dođe do vođstva.

Helander je oborio El Šaravija u šesnaestercu, a Aleksandar Kolarov iskoristio je jedanaesterac za svoj sedmi gol u Seriji A ove sezone.

Prednost Rome udvostručena je u 73. minutu, kada je Facio pogodio poslije kornera i asistencije De Rosija.

Neizvjesnost u meč vratio je Sansone, koji ej u 84. Minutu “nanizao” četvoricu igrača Rome, a onda zatresao mrežu Skorupskog i smanjio na 2:1.

Pokušali su gosti do kraja da upišu i treći uzastopni međusobni duel bez poraza, ali je odbrana Rome izdržala.

Vučica se ovim trijumfom popela na peto mjesto na tabeli sa 41 bodom i sada zaostaje samo vod za Milanom, odnosno mjestom koje vodi u Ligu šampiona.