Spajić posle drame u osmini, Inter brzinski, Žiru opet!

Odigran je i poslednji deo revanš utakmica šesnaestine finala Lige Evrope.

Posle Sevilje, Dinamo Zagreba, Red Bul Salcburga, Napolija, Ajntrahta, Zenita, Valensije, Viljareala i Arsenala, dobili smo i preostalih sedam učesnika osmine finala Lige Evrope, čija će se imena naći među kuglicama na žrebu u petak u 13 časova.

To su: Inter, Slavija Prag, Krasnodar, Čelsi, Ren, Dinamo Kijev i Benfika.

To znači da ćemo uz srpsku koloniju iz Ajntrahta (Luka Jović, Mijat Gaćinović i Filip Kostić), te Branislava Ivanovića (Zenit) i Komnena Andrića (Dinamo Zagreb), u nastavku takmičenja gledati Uroša Spajića (Krasnodar) i tandem iz Benfike (Andrija Živković - Ljubomir Fejsa).

Fejsa zbog povrede, a Živković zbog odluke trenera, ipak, ovog četvrtka nisu pomogli saigračima da remijem 0:0 eliminišu Galatasaraj, pošto je prethodno u Istanbulu bilo 2:1 za portuglaski tim. Za razliku od njih, Spajić je odigrao ceo meč za Krasnodar u Leverkuzenu, koji je obeležila dramatična završnica.

Gosti iz Rusije uspeli su da sačuvaju 1:1 uprkos nekoliko opasnih napada domaćeg tima i eliminišu Nemce.

Gol vredan prolaza postigao je 19-godipnji "rezervista" Makomed-Šapi Sulejmanov iz sjajno izvedenog "slobodnjaka" u 84. minutu.

Bajer je brzo izjednačio, samo tri minuta kasnije preko Čarlsa Arangiza, ali nisu domaćini uspeli do preokreta.

Čelsi je veliki deo posla odradio još u prvom meču, kada je u Švedskoj savladao Malme 2:1, pa je revanš bio samo rutina.

Mauricio Sari je i pored toga izveo prilično jak sastav na teren, što je rezultiralo ubedljivom pobedom 3:0. Sjajnu seriju u Ligi Evrope nastavio je Olivije Žiru, postigavši šesti gol u poslednjih pet utakmica ovog takmičenja.

Francuz je u 55. minutu doneo prednost "plavcima", zatim je Ros Barkli pogodio iz slobodnog udarca u 74, a tačku je stavio Hadson-Odoi u 84.

Ubedljiv je bio i Inter, koji je u Milanu "overio" eliminaciju Rapida. Posle 1:0 u Beču, bilo je 4:0 za italijanski tim koji je još jednom nastupio bez Maura Ikardija.

Argentinac je utakmicu gledao iz lože, zajedno sa suprugom i menadžerom Vandom Narom - "prvooptuženom" za razdor između sjajnog golgetera i rukovodstva, ali i saigrača u Interu.

Isti broj golova (4) postigla je i Slavija i to pošto je prvo primila jedan! Česi su nakon 0:0 u Pragu bili sjajni u Belgiji, pa nastavljaju dalje, dok će Genk morati dobro da analizira današnju partiju.

Kraj je i za Betis, koji je imao pozitivan remi u Francuskoj sa Renom (3:3), ali je u Sevilji izgubio 1:3, a od takmičenja se oprostio i Olimpijakos, porazom u Kijevu od Dinama 0:1, posle 0:0 u Grčkoj.