Jokan nije uspeo, neće ni Ranijeri!

Fulam je novim porazom i načinom na koji ga je doživeo, potvrdio da samo čudom može da ostane u Premijer ligi.

Treći uzastopni, a čak 18. poraz ove sezone, doživeo je Fulam na gostovanju gradskom rivalu Vest Hemu - 3:1 (2:1).

Tim Aleksandra Mitrovića, koji nije zatresao mrežu na šest od poslednjih sedam mečeva Premijer lige, ostaće i posle 27. kola duboko u zoni ispadanja, sa barem osam bodova zaostatka za najbližom ekipom koja se nalazi "iznad crte".

Teoretski, za ispravljanje grešaka i rezultatski uspeh ima još dovoljno vremena. Na "talonu" su i dalje velika 33 boda.

Ali, Fulam pod vođstvom Klaudija Ranijerija nije uspeo da učvrsti odbranu, koja je bila najveći problem i dok je na klupi sedeo Slaviša Jokanović. Pitanje je da li je sa ovom grupom igrača to i moguće uraditi.

Probao je prekaljeni Italijan da sruši Vest Hem taktikom "blickriga". U prvih nekoliko minuta je Rajan Babel propustio jednu kolosalnu šansu, a zatim doveo Fulam u vođstvo.

Prednost gostiju potrajala je do 29. minuta, kada je domaćim fudbalerima dozvoljeno da odigraju "glavomet" pred golom Serhija Rika, koji je svemu tome kumovao očajnim pokušajem "boksovanja" lopte. Na kraju je mrežu pogodio Ćićarito Ernandez, nehotice odigravši i rukom, ali u Premijer ligi još nema slamke spasa zvane VAR - 1:1.

Desetak minuta kasnije usledio je preokret, ovog puta kristalno čist. Štoper Isa Diop najviše je skočio posle kornera i zakucao loptu iza Rikovih leđa za 2:1.

Nedorečenost Mitrovića i drugova u napadu bila je frustrirajuća. Ulazak Lazara Markovića u drugom poluvremenu takođe nije doneo boljitak. Sve vreme je delovalo izglednije da Vest Hem trećim pogotkom otkloni sve dileme, nego da gosti izjednače.

Do toga je i došlo u sudijskoj nadoknadi vremena, kada je Majkl Antonio uputio relativno lak udarac, a Riko se okliznuo i dozvolio da lopta završi unutar njegove leve stative.

Fulam narednog vikenda gostuje direktnom rivalu Sautemptonu, dok će tokom marta biti domaćin Čelsiju, Liverpulu i Mančester sitiju, a gostovaće samo u Lesteru. Nema sumnje da timovi iz vrha tabele već "trljaju ruke" kada pomisle na posetu stadionu "Krejven Kotidž".