Mladost popravljala prosek - "petarda" s Bačkom

Na mečevima u Zemunu i u Kruševcu nije bilo golova, ali je zato Mladost "popravljala" prosek golova protiv Bačke.

Superliga Srbije: Mladost - Bačka 1:1 Izvor: MN PRESS

Malo po malo i Mladost iz Lučana je na deobi četvrtog mesta Superlige!

Ekipa Nenada Milovanovića ostvarila je i drugu pobedu ovog proleća pošto je pred svojom publikom ubedljivo nadigrala Bačku 5:0 (2:0), pa su se tako s 39 bodova izjednačili na tabeli s Čukaričkim od koga imaju utakmicu više, a koji će na teren u nedelju protiv Voždovca.

Zaslužni za pobedu bili su Aleksandar Pejović, strelac dva gola u prvom poluvremenu u 11. i 37. minutu, s tim da je drugi pogodak zabeležio nakon promašenog jedanaesterca, odnosno prekaljeni centarfor Milan Bojović (57') na pas godinu dana starijeg Predraga Pavlovića, da bi dvojica fudbalera Mladosti zamenila uloge kod četvrtog pogotka na meču (67').

Da u Lučanima "pukne petarda" pobrinuo se Miloš Ristić u nadoknadi vremena.

Ovo je njihova i najubedljivija pobeda od kada se takmiče u Superligi Srbije, a sezonu karijere igra vezista Aleksandar Pejović koji je ove sezone postigao već devet golova.

Za razliku od Lučanaca, ostali timovi Superlige, bar u prvim popodnevnim mečevima, nisu bili uopšte raspoloženi. Tako smo remi bez golova videli u duelu Zemuna i Mačve, a potom i sat vremena kasnije isti rezultat viđen je i na susretu Napretka i Spartaka.