"Lisice" pozdravile Rodžersa, Hadersfild POBIJEDIO

Lester pred novim menadžerom zabilježio pobjedu protiv Brajtona u 28. kolu Premijer lige. Everton siguran u Kardifu, Hadersfild pobijedio poslije 14 utakmica.

Brendan Rodžer bio je večeras na King Pauer stadion, gdje će u narednom periodu (ugovor do 2022) voditi Lester siti. Za novog trenera imenovan je nekoliko sati prije početka utakmice 28. kola Premijer lige i odmah je požurio na tribine kako bi se na licu mjesta uvjerio s čim će raspolagati do kraja sezone.

"Lisice" su pred novim menadžerom pobijedile Brajton 2:1 i tako pobjegle ka gornjem dijelu tabele, dok gostima tek predstoji bitka za opstanak.

Demarai Grej ostao je zaboravljen u desetom minutu od strane odbrane Brajtona, a tamnoputi vezni fudbaler Lestera priliku koja mu se ukazala nije propustio.

Kada je Džejmi Vardi u 63. minutu pobjegao po desnoj strani i prizemnim udarcem povisio na 2:0, djelovalo je da nas čeka miran finiš. Da ne bude tako pobrinuo se Davi Proper samo tri minuta kasnije. Holanđanin je prihvatio pas na ivici kaznenog prostora, u prijemu se oslobodio najbližeg čuvara i onda kroz šumu nogu igrača u plavim dresovima postigao gol.

Gilfi Sigurdson blistao je u dresu Evertona. "Karamele" su gostovanje u Kardifu završile sa sigurna tri boda u džepu – 3:0, a Islanđanin je bio dvostruki strelac, u 41. i 66. minutu. Dominik Kalvert Luin je lepim golom u sudijskoj nadoknadi stavio tačku na "i".

Utakmica između Hadersfilda i Vulverhemptona završena je senzacionalnom pobijedio domaćina. "Fenjeraš" je 14 utakmica u Premijer ligi bio bez pobede, a sve što je uspio da uradi je da u Kardifu odigra 0:0, ostalo su bili porazi, čak pet vezanih. Međutim, u utorak su pobeđeni "Vulsi", a junak je fudbaler Benina - Stiv Munije. On je u prvom od tri minuta sudijske nadoknade iskoristio karambol isred gola gostiju i skrenuo loptu u mrežu.

Hadersfil tek sada ima tri boda manje od pretposlednjeg Fulama, ali i meč više. Vulvsi su prekinuli niz od pet utakmica bez poraza.