Arsenal je u naletu, a Ozil i dalje majstor

Iako bivši reprezentativac Nemačke ne igra mnogo ove sezone, nije zaboravio da daje majstorske golove. Aleksandar Mitrović i Fulam već mogu da počnu pripreme za Čempionšip.

Na krilima raspoloženih Mesuta Ozila i Henrika Mhitarijana, Arsenaj je ubedljivo savladao Bronmut kod kuće - 5:1 i nastavio sa dobrim rezultatima u poslednje vreme.

Ovo je peta pobeda "tobdžija" u poslednjih šest premijerligaških utakmica, tako da će ostati na četvrtom mestu koje garantuje direktan plasman u Ligu šampiona.

Epilog je već u četvrtom minutu nagovestio Ozil, kada je sjajno matirao gostujućeg golmana. "Žabicom", odnosno šutiravši tako da se lopta odbije od zemlju, prebacio je Artura Boruca, a potom u 27. minutu nesebično omogućio Mhitarijanu da se upiše u strelce i na najbolji način kruniše akciju koju je i sam započeo presekavši dodavanje gostujućih igrača.

Lis Muse je u 30. minutu, takođe, iskoristio grešku protivnika, ali taj pogodak nije mnogo koristio ekipi Bornmuta.

Samo dva minuta po povratku sa odmora Loran Košćelni je vratio Arsenal na "plus dva", a potom je Pjer Obamejang u 59. otklonio svaku dilemu. Obojica su pogodili na asistencije Mhitarijana.

Tačku na rezultat stavio je Lakazet pogotkom iz slobodnog udarca za dobru atmosferu u timu uoči serije teških utakmica: Totenhem i Mančester junajted u Premijer ligi, a Ren u dvomeču osmine finala Lige Evrope.

Istovremeno kad i utakmica u Londonu, Sautempton je kod kuće savladao Fulam 2:0 i poručio "jarčevima" da bi već mogli da počnu da se pripremaju za izazove u Čempionšipu.

Aleksandar Mitrović i saigrači zaostaju velikih 10 bodova za današnjim rivalom, prvim iznad zone ispadanja.