5:0 Liverpul, 1:0 Siti, 1:3 Junajted, 1:0 Čelsi...

...znači, izgubio je samo Totenhem i to četvrti uzastopni put na gostovanjima, što se "pevcima" nije dogodilo 11 godina. Pre toga, imali su 11 pobeda na 13 mečeva van "Vemblija".

Fudbaleri Liverpula posrtali su prethodnih nedelja i zabeležili jednu pobedu u poslednja četiri kola Premijer lige, uz tri remija, čime su "vratili" šampiona na samo bod zaostatka na tabeli.

U utakmici sa "Votfordom" na krcatom "Enfildu" bila im je neophodna pobeda, ne samo zbog razočaravajuće forme i serije rezultata, već i zbog razočaravajućeg nastupa na "Old trafordu" prošlog vikenda gde je inače srčani sastav menadžera, Jirgena Klopa, bukvalno odgledao muke Mančester junajteda sa povredama i poštedeo rivala bilo kakvih briga pred golom Davida De Hee.

Liverpul: Alison - Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson - Vajnaldum (Keita), Fabinjo, Milner (Henderson) - Salah, Mane (Lalana), Origi.

Votford: Foster - Janmat, Ketkart, Marijapa, Masina - Hjuz, Dukure, Kapue, Pereira (Sema) - Delofeu (Kleverli), Dini (Grej).

Bez povređenog Roberta Firmina, Klop je ove srede uveče u 28. kolu napravio mali "blef" i njegovu zamenu, centarfora Divoka Origija poslao na krilo, a levokrilnog napadača Sadija Manea u špic, što se na semaforu lepo videlo već posle 20 minuta igre.

Na asistencije Trenta Aleksander-Arnolda sa desnog boka, Mane je postigao 14. i 15. pogodak u sezoni i poveo "redse" prema onome što im je najviše bilo potrebno - ubedljivoj pobedi:

Liverpul - Votford 5:0 (2:0), uz pogodak Origija u 66. i potom još dva Virdžila van Dajka u 79. i 82. minutu.

Liderova prednost u odnosu na branioca titule, Mančester siti, ostaće ista iako se u isto vreme pred svojim navijačima na "Etihadu" sastav Pepa Gvardiole sve vreme mučio sa tvrdim i disciplinovanim Vest Hemom.

Siti: Ederson - Danilo, Kompani, Otamendi, Zinčenko - De Brujne, Gungogan, D. Silva - Mahrez (Sterling), Aguero (Folden), Sane (B. Silva).

Vest Hem: Fabijanski - Frederiks, Diop, Ogbona, Džonson (Zabaleta) - Obijang, Rajs - Antonio, Nasri (Lancini), Anderson (Dijangana) – Kerol.

Nekadašnja skupa investicija Liverpula, Endi Kerol, imao je jednu od nekoliko šansi "čekićara" iz Londona, kada je primorao Edersona da pokaže zašto je među najskupljim golmanima sveta, dok su "građani" na drugoj strani dosta teško i retko stvarali šanse, sve dok Felipe Anderson u 59. minutu nije odgurnuo rezervistu Bernarda Silvu sa leđa, napravio penal i omogućio Serhiju Agueru da postigne 18. ligaški gol ove sezone.

Bila je to 14. pobeda Sitija u poslednjih 15 takmičarskih utakmica, ali i jedna od najteže izvojevanih u toj seriji:

Mančester siti - Vest Hem 1:0 (0:0).

Navijači Sitijevih rivala verovatno će smatrati da je Stjuart Etvel prestrogo dosudio penal za domaćina, ali to neće promeniti stvari u nastavku šampionske trke iz koje je drugim porazom uzastopno u ligi, a četvrtim vezanim na gostovanjima ispao - Totenhem!