Štutgart hvata posljednji voz

"Švabe" prekinule seriju od osam bundesligaških mečeva bez trijumfa i prvi put u 2019. godini obradovale svoje navijače.

Štutgart slavi, i to prvi put u 2019. godini!

Prvi trijumf još od sredine decembra prošle godine, fudbaleri Štutgarta upisali su danas pred svojim navijačima protiv Hanovera 5:1 (3:0).

"Švabe" su tako prekinule crni niz od osam prvenstvenih dvoboja bez slavlja, tokom kojih su od moguća 24 osvojili svega dva boda.

Sigurnu pobjedu domaćih već u četvrtom minutu najavio je iskusni Mario Gomez, da bi skoro duplo mlađi, 18-godišnji Turčin Ožan Kabak do kraja prvog poluvremena postigao dva gola, i to prva u karijeri, za više nego ubjedljivu prednost 3:0 nakon prvih 45 minuta.

Brazilac Žonatas sredinom nastavka smanjio je na 3:1, ali je desetak minuta kasnije imao nesreću da se nakon šuta Stivena Zubera lopta upravo od njega odbije u gol Hanovera, čime je Štutgart ponovo stigao do tri gola prednosti.

Zuber je u kratkom vremenskom intervalu, tačnije nakon tri minuta, postigao još jedan gol, za više nego ubjedljiv trijumf domaćih 5:1.

Ovom pobjedom Štutgart je današnjeg rivala ostavio u zoni ispadanja, na pet koraka zaostatka, dok se Augzburgu, koji je poziciju iznad, približio na samo dva boda.

Podsjetimo, dvije posljednjeplasirane ekipe direktno će ispasti u Cvajtu, dok će treći najslabije plasirani tim igrati baraž za opstanak u Bundesligi.