Italija pamti Astorija!

Sve utakmice 26. kola Serije A prekidane su u 13. minutu u znak sjećanja na Davidea Astorija, bivšeg kapitena Fiorentine i reprezentativca Italije, koji je preminuo prije tačno godinu dana. Naročito emotivno bilo je u Bergamu.

Emotivno je ovog vikenda na terenima Serije A.

Sve utakmice 26. kola italijanskog prvenstva prekidane su u 13. minutu u znak sjećanja na Davidea Astorija, bivšeg kapitena "viole" i reprezentativca Italije, koji je preminuo 4. marta 2018. prošle godine.

Čini se, ipak, da je najemotivnije bilo na stadionu "Atleti Azuri d'Italija", gdje je gostovala Fiorentina, s obzirom da je Astori rođen i sahranjen u mjestu San Đovani Bjanko, udaljenom 20-ak kilometara od Bergama.

Kada je Josip Iličić, nekadašnji Astorijev saigrač, u 13. minutu izbacio loptu van granica terena, navijači, igrači i svi ostali prisutni na stadionu gromoglasnim aplauzom, sa suzama u očima, još jednom su pozdravili Astorija.

Podsjetimo, Astori (31) je preminuo u hotelu prije tačno godinu dana, uoči utakmice Udineze - Fiorentina, a obdukcijom je utvrđeno da je srčani zastoj bio uzrok smrti.

Što se tiče same utakmice, "viola" je povela na samom otvaranju, ali je ostala bez bodova, prvi put u 2019. godini!

U trećem minutu Luis Murijel iskoristio je slabo postavljenu odbranu domaćih i lijepo pogodio za 0:1, da bi domaćim preokrenuo za samo šest minuta.

Prvo je na isteku pola sata igre Iličić postigao gol protiv svog nekadašnjeg kluba za 1:1, da bi Alehandro "Papu" Gomez nedugo zatim donio vođstvo Atalanti.

U nastavku još jedan gol u mreži gostiju, tridesetak minuta prije kraja pogodio je Robin Gosens, za konačnih 3:1.