Zagrebački Dinamo izbjegao veliku bruku

Trinaest minuta, plus sudijska nadoknada, dijelili su fudbalere Luke Koper od nesvakidašnjeg podviga.

Zagrebački Dinamo izbjegao veliku bruku Izvor: MONDO

Isto toliko, dijelilo je nogometaše zagrebačkog Dinama od možda najveće bruke u posljednjih deset, pa i više godina.

Poslije rutinskih 5:1 na Maksimiru, "modri" su poslali prvog trenera kluba Velimira Zajeca u Tiranu, da izigrava skauta na meču Dinamo - Šerif, jer su svi u Zagrebu i Hrvatskoj shvatili da je revanš sa Slovencima puka formalnost, odnosno da pažnju treba preusmjeriti ka protivniku u narednoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona.

Dogodilo se da je Koper u 77. minutu postigao gol za 3:0, nakon što je kapiten Dinama Igor Bišćan isključen i da je imao ukupno 16 minuta za četvrti gol, koji bi značio i eliminaciju Hrvata.

U 86. minutu, strijelac trećeg gola sa bijele tačke, Brulc, imao je stopostotnu šansu, ali je njegov udarac glavom sa sedam, osam metara završio nekoliko centimetara pored stative Tomislava Butine. Ostalo je 3:0 za Slovence, a Dinamo je na mala vrata otišao dalje...

Još kod 2:0, počele su prozivke Bed Blu Bojsa na stadionu, a na 3:0 moglo je da se čuje "igrajte ped..." i "je... vas Mamić". Po završetku utakmice, fanovi Dinama strčali su do podnožja tribine stadiona u Koperu i pošteno izvrijeđali fudbalere ekipe...

Treba pomenuti i to da je Dinamu ovo bio treći meč u sedam dana, iako je start sezone, ali je bilo očigledno da su svi u klubu podrugljivo shvatili revanš sa slovančkim šampionom. Ovog puta, "modrima" se to nije osvetilo.

Koper je došao u vođstvo u 11. minutu preko Handanagića, na 2:0 povisio je Guberac u 54. minutu, a 3:0 bilo je u 77. minutu kada je Bišćan kao posljednji igrač odbrane srušio Jelenića, a Brulc bio siguran sa bijele tačke.

Ipak, zagrebački šampion će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv prvaka Moldavije, Šerifa iz Tiraspola, koji je nekako preživio gostovanje u Tirani, poslije 3:1 na svom terenu. U revanšu bilo je 1:0 za Albance.

Crnogorski šampion Rudar iz Pljevalja imao je "aktivan" rezultat poslije prvog meča i gostovanja u Loveču, gdje je prvak Bugarske Liteks pobijedio sa 1:0. Ipak, u revanšu, Bugari su prosto pregazili "đetiće". Bilo je 0:4!

U utorak uveče odigrano je šest revanša drugog kola, a ostali su na programu u srijedu, kada će nastupiti i fudbaleri Partizana.

Ajaks (Holandija) - PAOK Solun (Grčka)
Dinamo Kijev (Ukrajina) - Gent (Belgija)
Jang Bojs (Švajcarska) - Fenerbahče (Turska)
Braga (Portugal) - Seltik (Škotska)
Unirea Urziceni (Rumunija) - Zenit Sankt Peterburg (Rusija)

*napomena: mečevi trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona biće odigrani 27/28. jula, odnosno 3/4. avgusta.

U četvrtom kolu kvalifikacija, odnosno "plej-of" rundi između sebe mogu da se sastanu samo timovi koji prođu treće kolo kvalifikacija putem staze šampiona. Pobjednici treće runde po stazi ostalih igraće protiv timova koji su odmah poslati u četvrto kolo, a to su Totenhem (Engleska), Sevilja (Španija), Sampdorija (Italija), Verder (Njemačka) i Okser (Francuska).

(MONDO, foto: Index.hr)