Lacio "pokerom" na Parmu, "projektil" Lulića!

Lacio "zgazio" Parmu u prvom poluvremenu, pa se opustio.

Senad Lulić postigao je jedan od ukupno četiri gola koliko su fudbaleri Lacija "spakovali" u mrežu Parme već u prvih 45 minuta meča 28. kola Serije A.

Gledaoci na "Olimpiku" mogli su da uživaju u partiji "nebesko-plavih", koji su praktično pogađali gol gostiju kada god su htjeli.

Ipak, visoka prednost zadovoljila je Rimljane, pa su u nastavak ušli opuštenije i dopustili rivalu da postigne počasni pogodak.

LACIO - PARMA 4:1 (4:0)

Goleadu je otvorio Crnogorac Adam Marušić, nakon čega su uslijedila dva pogotka Luisa Alberta, od čega prvi iz penala.

Perfektno poluvrijeme Lacija sjajnim pogotkom zaključio je kapiten Lulić.

U nastavku meča ritam je splasnuo, domaći igrači zadovoljni visokim vođstvom nisu željeli da se troše, pa je Parma u finišu smanjila na 4:1, i to nakon velike greške Patrika, koji je poklonio loptu Matiji Sprokatiju.

Iznenađujući rezultat viđen je u Bergamu, gdje je posljednjeplasirani Kjevo remizirao sa Atalantom.

Gosti su čak vodili poslije prvog poluvremena, ali je Josip Iličić donio bod domaćinu.

Uprkos jučerašnjem gostujućem trijumfu u Torinu (3:2), Bolonja Siniše Mihajlovića i nakon 28. kola ostaje u zoni ispadanja, s obzirom da je u derbiju začelja Empoli slavio protiv Frozinonea 2:1.