Protiv takvih poteza se jednostavno ne može!

Prelepi golovi Lionela Mesija i Luisa Suareza u pobedi nad Betisom.

Raspoloženi su bili većeras Lionel Mesi i Luis Suarez, a kada je tako - i mnogo boljim timovima od Betisa crno se piše.

Ne samo da je Barselona bila ubedljiva u Sevilji u 28. kolu Primere (4:1), već je teško izabrati koji gol gostujućih fudbalera je bio najlepši.

Tri ih je dao Mesi, a jedan Suarez, dok je utešan pogodak za domaći tim - takođe vrlo lep - postigao Loren.

Pošto je teško izabrati potez utakmice, ići ćemo hronološki...

Barselona je povela u 18 minutu, milimetarski preciznim udarcem Mesija iz "slobodnjaka" na oko 20 metar aod gola Betisa. Šutirao je u golmanov ugao, ali i pored "parade", Pau Lopez nije uspeo da dohvati loptu.

Argentinac je i duplirao prednost, u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, a posle prelepog dodavanja petom Suareza. I to nije sve - loptu je u mrežu poslao spoljnim delom kopačke.

Na 3:0 povisio je Urugvajac solo-prodorom u kom je nanizao trojicu fudbalera Betisa, a onda šutirao pored nemoćnog Lopeza.

U 82. minutu Loren je lepo plasirao loptu sa ivice kaznenog za utešni gol Betisa, međutim, brzo je ponovo u centru pažnje bio Lionel Mesi. Ovaj put zbog lobovanja protivničkog golmana.

Koliko je sjajni napadač Barselone bio raspoložen za igru ove večeri pokazuje i to da se nije zadovoljio het-trikom. U nadoknadi je umalo postigao i četvrti pogodak, ali ga je sprečila stativa...

Barselona je ovom pobedom pobegla drugoplasiramom Atletiku na 10 bodova razlike, pošto su Madriđani u subotu poraženi od Atletik Bilbaa u gostima.