FRANCUSKA: Ren šokirao Žerlan u 90.minutu

Treću godinu zaredom Ren ostao neporažen u Lionu. Poraz Nansija, Marsej u naletu.

FRANCUSKA: Ren šokirao Žerlan u 90.minutu  Izvor: MONDO

Branilac titule prvaka Francuske, Lion osvojio je samo bod na svom "Žerlanu" protv Rena u 33. kolu francuskog prvenstva, i Bordo bi pobedom nad Kaenom u nedelju prišao lideru na samo četiri boda.

Lion je poveo u 16. minutu golom Krisa, a imao je prednost sve do poslednjeg minuta kada je Mbija izjednačio i šokirao domaće navijače. Ren je tako treću godinu zaredom ostao neporažen na terenu šampiona.

Najubedljiviju pobedu u subotnjem meču ostvario je Le Man protiv Oksera 3:0, a iznenađenje je poraz trećeplasiranog Nansija u Lilu 2.1.

Nakon što su u prošlom kolu savladali Lion, fudbaleri Marseja su u ovom kolu dobili u gostima Mec Meca i izjednačili se na trećoj poziciji sa Nansijem.

Mec je poveo na otvaranju meča, a strelac je bio Barbosa. Dvanaest minuta kasnije Djibril Sise je doneo poravnanje svom timu i tako potvrdio sjajnu golgetersu formu, kojom je povećao šanse da bude učesnik Evropskog prvenstva. Konačan preokret donio je mladi Nasri u 57. minutu.

U borbi za opstanak poraženi su Lans i Strazbur. Tuluz je dobio na gostovanju u Monaku, Pari Sen Žermen bi pobedom nad Nicom u nedelju mogao da se odlepi.