LE: "Duga devetka" Zrinjskog!

Fudbaleri Zrinjskog ponizili su Tre Pene u San Marinu - 9:2 i izborili nastup u trećem pretkolu Lige Evropi protiv danskog Odenzea.

LE: "Duga devetka" Zrinjskog!  Izvor: MONDO

"Plemići" su u prvom meču u Mostaru pobijedili sa 4:1, a na poluvremenu revanša su već bili stekli toliku prednost. Redom su pogađali Selimović, Sušić, Žižović i Dragičević, da bi Palaci u 29. minutu koliko-toliko poravio utisak domaće ekipe i smanjio prednost.

U nastavku su gosti sa tri pogotka stigli do 8:1. Strijelci su bili Zadro (dva) i Žižović, koji je u 69. minutu kompletirao het-trik.

Palaci je potom postigao svoj drugi gol i opet malo popravio demontiranu ekipu domaćih, da bi Šunjić u 89. minutu stavio tačku na sjajnu igru Mostaraca u San Marinu - 9:2.

Ovo je sigurno bila najveća evropska pobjeda za Zrinjski u istoriji!

TRE PENE:
Valentini, Zavoli, Frankini, Ragini, Ćibeli, Pinjieri, Proti (k), Palaci, Kijaruci, Mikhajovski, Simonćini. Trener: Stefano Serći.

ZRINJSKI: Melher, Šunjić, Aničić, Stjepanović, Selimović, Sušić, Ivanković (c), Žižović, Dragičević, Zadro, Rizvanović. Trener: Dragan Jović.

Široki Brijeg je u četvrtak nesrećno izgubio meč protiv Austrije (1:0) i završio učešće u drugom pretkolu Lige Evrope.