LŠ (kval.): Jorgačevića "izbušili" u Ukrajini

Belgijski Gent sa našim golmanom Bojanom Jorgačevićem na crti dugo je imao povoljan rezultat na Valerij Lobanovski stadionu u Kijevu.

LŠ (kval.): Jorgačevića "izbušili" u Ukrajini Izvor: MONDO

Ipak, u poslednjih deset minuta, ukrajinski šampiona Dinamo 1:0 očas posla pretvorio je u 3:0, a taj rezultat više nego da garantuje prolaz u poslednje, četvrto kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Poslije vođstva koje je donio Andrij Jarmolenko u 19. minutu, Belgijanci su u prvom meču trećeg kola kvalifikacija odolijevali do 80. minuta, kada je nekada najbolji napadač Evrope, a sada veteran Andrij Ševčenko poručio da bar još jednom želi da osjeti čari Lige šampiona. Postigao je gol za 2:0, a goste je u sudijskoj nadoknadi dokusurio rezervista Roman Zozulja - 3:0.

Još jedan srpski čuvar mreže bio je u akciji u utorak uveče. Dragoslav Jevrić branio je za šampiona Kipra Omoniju, koji je nekako izvukao remi pred revanš u Austriji.

Red Bul iz Salcburga vodio je sa 1:0 do 90. minuta u Nikoziji, kad je bivši fudbaler Njukasl junajteda i Olimpijakosa, Lomana Lua Lua izjednačio sa bijele tačke - 1:1.

Austrijanci su u vođstvo došli preko Argentinca Gonzala Zaratea u osmom minutu.

Bugarski šampion Liteks takođe je morao da spašava živu glavu u Loveču. Žilina je povela u 65. minutu golom Tomaša Matjana, ali su Bugari nekako uspjeli da izjednače preko Brazilca Velingtona Tona.

Igrao se 79. minut, kada je Velington pogodio mrežu za 1:1.

Poslije toga, zamijenjen je srpski fudbaler u redovima Liteksa, Nebojša Jelenković.

PRVI MEČEVI TREĆEG KOLA KVALIFIKACIJA ZA LŠ

STAZA ŠAMPIONA:

U utorak:

Omonija Nikozija (Kipar) - Red Bul Salcburg (Austrija) 1:1 (0:1)
/Lua Lua pen 90 - Zarate 8/

Liteks Loveč (Bugarska) - Žilina (Slovačka) 1:1 (0:0)
/Velington 79 - Matjan 65/

Sparta Prag (Češka) - Leh Poznanj (Poljska) u toku
Nju Seints (Vels) - Anderleht (Belgija) u toku

U srijedu:

Aktobe (Kazahstan) - Hapoel Tel Aviv (Izrael)
Šerif Tiraspol (Moldavija) - Dinamo Zagreb (Hrvatska)
Debrecin (Mađarska) - Bazel (Švajcarska)
AIK Stokholm (Švedska) - Rozenborg (Norveška)
Partizan Beograd (Srbija) - HJK Helsinki (Finska)
BATE Borisov (Belorusija) - Kopenhagen (Danska)

STAZA OSTALIH:

U utorak:

Dinamo Kijev (Ukrajina) - Gent (Belgija) 3:0 (1:0)
/Jarmolenko 19, Ševčenko 80, Zozulja 90+2/

Unirea Urziceni (Rumunija) - Zenit Sankt Peterburg (Rusija) u toku

U srijedu:

Ajaks Amsterdam (Holandija) - PAOK Solun (Grčka)
Jang Bojs Bern (Švajcarska) - Fenerbačhe Istanbul (Turska)
Braga (Portugal) - Seltik Glazgov (Škotska)

Revanš mečevi na programu su 3. i 4. avgusta. Pobjednici će se plasirati u poslednje, četvrto kolo kvalifikacija (tzv. plej-of) za Ligu šampiona. Timovi iz staze šampiona i staze ostalih ne mogu se sastajati međusobno.

Ekipe koje su direktno izborile plasman u četvrto kolo kvalifikacija u stazu ostalih su Totenhem Hotspur (Engleska), Sevilja (Španija), Sampdorija (Italija), Verder Bremen (Njemačka) i Okser (Francuska).

Plej-of mečevi za popunu Lige šampiona biće odigrani 17/18. avgusta, odnosno 24/25. avgusta. Poraženi timovi biće učesnici grupne faze Lige Evrope.

(MONDO, foto: Beta/AP)