Peti poraz Herte zaredom!

Hofenhajm je bez većih problema nanio Herti peti uzastopni poraz - 2:0 (1:0) u nedjeljnom derbiju 29. kola Bundeslige i ostao u trci čak za plasmanom u Ligu šampiona.

Crna serija Herte nastavila se i u Sinshajmu!

Berlinski klub je u nedjelju u 29. kolu upisao i peti uzastopni poraz, a ukupno 12. ove sezone u Bundesligi.

HOFENHAJM - HERTA 2:0 (1:0)

Apsolutno su domaći fudbaleri dominirali u prvom poluvremenu, stvorili su barem četiri-pet stopostotnih prilika u prvih 20-ak minuta i vjerovatno se iskusni golman Herte Rune Jarštajn osjećao kao da je na streljani poslije šuteva Adama Salaja, Andreja Kramarića i Nadima Amirija.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermin Bičakčić u posljednjih pola sata nastupio je za Hofenhajm, dok na drugoj strani nije bilo njegovog sunarodnika i kapitena Herte Vedada Ibiševića zbog suspenzije.

Upravo je Amiri prekinuo agoniju u 29. minutu i doveo Hofenhajm u vođstvo.

Poslije dodavanja Kerima Demirbaja uslijedio je lijep udarac sa 18 metara iskosa sa desne strane i lopta je uz pomoć stative završila u mreži - 1:0.

Do tog trenutka, Hofenhajm je stvorio sijaset šansi pred golom berlinske ekipe, ali je tek 14. udarac prema Runeu Jarštajnu završio iza njegovih leđa.

Pokušavali su u nastavku izabranici Pala Dardaija da se vrate u meč s obzirom da su u "minusu" bili samo jedan gol, ali teško im je bilo bez nekoliko standardnih prvotimaca poput kažnjenog Vedada Ibiševića, ali i srpskog reprezentativca Marka Grujića, koji ima problema sa povredom članka.

Ipak, u nekoliko navrata su uspjeli da zaprijete golmanu domaćina Oliveru Baumanu, koji je dobro intervenisao prilikom šuteva Marvina Platenharta i Karima Rekika.

Ujedno, bila je ovo jubilarna 50. pobjeda trenera Hofenhajma Julijana Nagelsmana u Bundesligi na 110 mečeva.

Doduše, neoporedivo više posla imao je njegov kolega sa suprotne strane Rune Jarštajn i u drugom poluvremenu s obzirom da je spasio Hertu u 72. minutu, kada je nakon kornera izvadio loptu ispod prečke nakon udarca Pavela Kaderabeka.

Hofenhajm je ipak uspio u 76. minutu da riješi sve dileme zahvaljujući Reisu Nelsonu. Sjajno je rezervista domaćina odgovorio na centaršut Nika Šulca i glavom matiirao golmana gostiju - 2:0. Pogodak je najprije bio poništen zbog ofsajda, ali i naknadno priznat poslije konsultacija iz VAR sobe.