LE: Junaci sa Karaburme!

OFK Beograd gubio 0:2 u Istanbulu, ali izborio remi!!! "Bomba" Krstića i gol Injca glavom!

LE: Junaci sa Karaburme! Izvor: MONDO

Sjajan rezultat OFK Beograda u gradu u kojem se dodiruju Evropa i Azija!

OFK Beograd je u Istanbulu, protiv slavnog Galatasaraja, izborio neriješen rezultat 2:2 (0:1) u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope!

Svaka vam čast momci sa Karaburme!

Odigrao je OFK Beograd borbeno, diciplinovano i hrabro i što je najvažnije nije posustao ni kad je gubio 0:2.

Dva gola za Galatasaraj postigao je Arda Turan, a strijelci za beogradski klub bili su Miloš Krstić i Nenad Injac.

Pod utiskom imena protivnika i gotovo punog stadiona "Ali Sami Jen", ušli su "romantičari" u meč. Nema im se šta zamjeriti, nikada u svojim karijerama nisu igrali u takvoj atmosferi i protiv protivnika takvog renomea.

To je Galatasaraj iskoristio i preko svog najboljeg igrača na meču, Arde Turana poveo 1:0 u 26. minutu.

On je prošao dvojicu igrača OFK Beograda, došao do ivice šesnaesterca i šutirao po zemlji, nije to bio ni toliko jak udarac, ali je ipak završio u mreži. Utisak je da je golman "romantičara" Bojan Šaranov morao bolje da reaguje.

Imao je tim Franka Rajkarda još nekoliko poluprilika u prvom dijelu i to uglavnom preko Mehmeta Batdala, ali su"romantičari odoljeli.

Oslobodili su se igrači Dejana Đurđevića pritiska u glavama u drugom dijelu, ušli su još odlučnije u igru i sve više se približavali golu Galatasaraja. Pokazao je to i šut Trivunovića, doduše po sred gola domaćina, ali je Ajkut bio na mjestu.

I onda pravo niotkuda 2:0 za turskog predstavnika. Hari Kjuel, koji tek što je ušao u igru, pronašao je Pina, Šaranov je odbio loptu, ona je nekako došla do Arde Turana koji šutira, ponovo ne jako, ali precizno i ona ponovo ulazi u mrežu.

Činilo se da je tada sve gotovo, ali OFK ima hrabre momke.

U 78. minutu u igru ulazi Injac, koji će, ispostaviće se biti strijelac drugog ola. Samo minut kasnije, slobodan udarac za OFK Beograd na oko 22 metra od gola Galatasaraja. Krstić se odlučio na udarac, "projektil" na putu do gola Galatasaraja udara nekog igrača domaće ekipe i ona odsjeda u lijevom uglu golmana Ajkuta!

U 85. minutu 2:2! Simić je izveo korner, Injac je sam na pet metara, i glavom pogađa mrežu zapepašćenog Ajkuta!

Kakav podvig OFK Beograda! Kakav sjajan rezultat! Bravo momci!

GALATASARAJ: Ajkut, Sabri, Nill, Servet, Hakan Balta, Barıs (od 82. minuta Cana), Mustafa Sarp, Ajhan Akman, Serdar Uzkan (od 58. minuta Pino), Arda Turan, Mehmet Batdal (od 67. minuta Kjuel)

OFK BEOGRAD: Šaranov, Mijatović (od 46. minuta Filipović), Kecojević, Trivunović, Nikolić, Žeravica )od 66. minuta Kristić), Petković, Rodić, Simić (od 78. minuta Injac), Milić, Marković.

žuti kartoni: Nil (Galatasaraj), Simić, Marković (OFK Beograd)