LE: Zrinjski se izvukao iz "ponora"

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog poraženi od Odenzea 5:3, iako su u jednom momentu gubili 5:1.

LE: Zrinjski se izvukao iz "ponora" Izvor: MONDO

Zrinjski je bio u zaista teškom položaju, ali su uspjeli u finišu da postignu dva gola i zadrže šanse za prolaz dalje. Za Zrinjski je meč u Danskoj sjajno počeo pošto je Vlado Zadro u 15. minutu doveo svoj tim u vođstvo.

Radost jedinog Bh predstavnika u evrokupovima nije dugo trajala pošto je domaćin već u sljedećem napadu preko Gislasona izjednačio. Taj pogodak kao da je probudio domaćina i oni do 60. minuta uspijevaju još četiri puta da zatresu mrežu mostarske ekipe. U tim trenucima sve je "mirisalo" na katastrofu. Ipak tim Dragana Jovića se u finišu pribrao  te preko Zadre, koji je postigao još jedan pogodak i Mladena Žižovića, koji je bio precizan sa penala uspio da izbori poraz, koji daje nadu da u revanši mogu da prođu dalje.

Odense - Zrinjski 5:3 (4:1)

/Gislason 16, Absalonsen 23, Utaka 31, 60, Andreasen 37-Zadro 15, 71, Žižović(p) 65)

ODENSE: Karol, Rud, Haland (od 46. Helveg), Andreasen, Kristensen, Utaka, Absalonsen, Tft, Sorensen, Traore (od 71. KaKa), Gislason (od 46. Hansen). Trener: Lars Olsen.

ZRINJSKI: Melher, Šunjić, J. Aničić, Stjepanović, Selimović, Sušić (od 63. Pehar), Žižović, Dragičević, Zadro, Rizvanović (od 63. Puljić), M. Aničić. Trener: Dragan Jović. (MONDO)