Majstor je... kada igra! (VIDEO)

Nije se Havijer Pastore naigrao ove sezone, ali kada god je bio prisutan na terenu, viđena je fudbalska magija.

Veći dio sezone Havijer Pastore propustio je zbog raznoraznih povreda, ali kada je na terenu i u punoj snazi i formi, igra Rome djeluje daleko lepršavije.

Prisjetimo se samo njegovog gola petom, koji je postigao protiv Atalante u drugom kolu sezone.

Danas, poslije osam sedmica dugog odsustva, protiv Kaljarija upisao je tek 13. nastup u Seriji A (sedmi put kao starter), ali se vratio na najbolji način - golom.

Sa mnogo osjećaja, šutirao je s ruba šesnaesterca i zatresao mrežu Kaljarija.

Prethodno je mrežu tima sa Sardinijie već u petom minutu "načeo" Federiko Facio, a argentinski "blickrig" kompletirao je Pastore tri minuta kasnije.

Samo još jednu od brojnih prilika, Rimljani su uspjeli da pretvore u novi pogodak, za sigurno slavlje.

Aleksandar Kolarov iskoristio je gužvu u šesnaestercu rivala i u smiraj meča postavio konačnih 3:0.

Srpski reprezentativac tako je postao prvi strani defanzivac sa osam postignutih golova u jednoj sezoni Serije A, poslije pune dvije decenije. Prije njega uradio je to Siniša Mihajlović u sezoni 1998/99.

Tim Klaudija Ranijerija bar na kratko preuzeo je četvrtu poziciju, posljednju koja vodi u Ligu šampiona, te u miru može ispratiti okršaje rivala za mjesto u evropskoj eliti.

Inter večeras dočekuje novog-starog šampiona Juventus, u nedjelju Milan će na teško gostovanje u Torino, a Lacio u Đenovu, na noge Sampdoriji. Atalanta je u ponedjeljak domaćin Udinezeu.