Željo sa igračem više do boda na Tušnju

Autori mondo.ba Autori Fena

Sloboda i Željezničar remizirali su bez golova u meču 29. kola Premijer lige BIH koji su domaći završili sa igračem manje.

Iz tabora Slobode najavljivali su da je poslije dva remija u međusobnim duelima vrijeme da pobijede Željezničar, dok su “plavi” poručili da im je dosta i bod na Tušnju.

Na kraju – ispunila se želja gostiju iz Sarajeva.

Sloboda i Željezničar odigrali su 0:0 u Tuzli i podijelili bodove u 29. kolu Premijer lige BIH.

Trener Željezničara Amar Osim uprkos ispunjenom cilju koji je zacrtao pred ovaj meč, vjerovatno neće biti pretjerano zadovoljan, jer je njegova ekipa u posljednjih dvadesetak minuta meča imala igrača više, poslije isključenja Beganovića.

Večerašnji duel bio je borben, ali vrlo skroman što se tiče prilika za gol. Tako je domaći tim prvi ozbiljniji šut ka golu gostiju uputio u 45. minutu, kada je Pršeš loptu poslao pokraj stative.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Željezničar je imao u 32. minuti, kada je Zec izbjegao ofsajd situaciju, ali je sa desetak metara šutirao pored gola.

Slična igra bila je i u nastavku, s tim što je Sloboda od 71. minute nastavila sa desetoricom, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Beganović.

Gosti nisu uspjeli iskoristiti višak igrača, a najbolju priliku u ovom dijelu imao je Krpić u 87. minuti kada je s lijeve strane nabačenu loptu glavom dobro šutirao, ali je golman Slobode Muminović sjajnom paradom izbacio u korner.

Poslije ovog kola Željezničar ostaje na četvrtoj poziciji sada sa 41 bodom, dok je Sloboda tri mjesta niže sa 38 bodova.