Po bod Sarajevu i Zrinjskom, Čelik opstao

Radnik i Sarajevo odigrali bez golova, ali ovaj remi nije iskoristio Zrinjski. “Plemići” vodili protiv Mladosti, ali su primili gol iz penala za 2:2 i ostali na četiri boda zaostatka za Sarajlijama. Čelik definitivno izborio opstanak.

PLBIH 29. kolo sarajevo i Zrinjski remizirali, Čelik izborio opstanak Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Kiša i nevrijeme zbog kojeg je na desetak minuta čak i prekinut meč između Radnika i Sarajeva stvorili su “nemoguće” uslove za igru na Gradskom stadionu u Bijeljini pa konačnih 0:0 nije iznenađenje.

Sarajevo je imalo više loptu u posjedu, dok se Radnik branio, ali o intenzitetu ovog duela dovoljno govori činjenica da je prvi šut u okvir gola na utakmici uputio Bradonjić u 72. minutu, ali je golman Sarajeva Vladan Kovačević bio siguran.

Sve ostalo bili su samo pokušaji i jednih i drugih da se približe golu protivnika, pa se mreže nisu tresle.

Radnik je tako ostao neporažen i u 11. uzastopnom meču, te pokazao da je zasluženo među ekipama koje su u igri za izlazak na evropsku scenu.

Remi Radnika i Sarajeva išao je na ruku Zrinjskom, međutim, “plemići” nisu uspjeli da dođu do trijumfa protv Mladosti Doboj Kakanj i tako se približe Sarajlijama na samo dva boda.

Zrinjski je vodio 2:1 sve do 79. minuta, a onda je ostao bez isključenog Jakovljevića koji je rukom zaustavio loptu pred svojim golom, a Atajić je iz penala postavio konačnih 2:2.

Imali su "plemići" šansu za tri boda u nadoknadi, ali Ivan Čurjurić nije uspio da iskoristi penal.

Četiri kola prije kraja Sarajevo je zadržalo isto toliko bodova prednosti nad Zrinjskim.

Sve dileme oko opstanka riješio je Čelik pobjedom nad “fenjerašem” GOŠK-om 1:0.

Gol za trijumf i veliko slavlje Zeničana postigao je Salčinović u 64. minutu.

Osim GOŠK-a novi poraz upisala je i pretposljednja Krupa. Široki Brijeg je slavio rezultatom 2:1 u meču u kojem su sva tri gola postigli domaći fudbaleri.

Babić i Enin bili su strijelci za vođstvo Širokog Brijega 2:0 poslije prvog poluvremena, da bi početkom drugog dijela Marković poslao loptu u svoju mrežu i Krupa je tako smanjila na 2:1.

Gosti, nisu uspjeli da se potpuno vrate u meč i četiri kola prije kraja zauzimaju pretposljednje mjesto na tabeli sa 24 osvojena boda, odnosno šest bodova manje od Zvijezde i sedam od Tuzla sitija.

Ove dvije ekipe odigraće međusobni duel u okviru 29. kola u ponedjeljak.