PREMIJER BIH: Remiji obilježili početak

Pobjeda Zvijezde i dva remija obilježila otvaranje nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine! Borac izgubio od Širokog.

PREMIJER BIH: Remiji obilježili početak Izvor: MONDO

Nakon dvomjesečne pauze, počeo je fudbalski šampionat BiH.

Derbi prvog kola igran je u subotu uveče u Banjaluci, gdje je Borac poražen od Širokog Brijega (3:2), a u popodnevnom terminu odigrane su tri utakmice.

U dvoboju novih premijerligaša Budućnosti i Drine u Banovićima, pobjedu su ispustili gosti iz Zvornika - 1:1. Ivan Milić je u 35. minutu doveo Zvorničane u vođstvo, da bi u samom finišu Haskić ovjerio bod domaćinu.

Zvijezda je u Gradačcu pobijedila Travnik sa 2:1, iako su gosti sa "Pirote" prvi stigli do prednosti pogotkom Harisa Ćurića. Prvo je Rusmir Jusić poravnao do isteka poluvremena, da bi se na početku drugog, za potpuni preokret postarao Nermin Huseinbašić.

Samo bod na startu nove sezone upisali su i fudbaleri Rudara. Prijedorčani su pred svojom publikom remizirali sa Leotarom (1:1). Nedžad Žerić je doveo domaće do prednost, da bi remi gostima osigurao Mijailović tri minuta prije kraja.