Barsa taktizirala, Selta profitirala

Tim iz Viga savladao je kombinovani tim novog-starog prvaka Španije i osvojio zlata vredne bodove u borbi za opstanak.

Serija Barselone od 23 utakmice bez poraza u prvenstvu Španije, prekinuta je u subotu uveče u Vigu!

Kako je titula prvaka već osigurana, trener Katalonaca Ernesto Valverde temeljno je "promešao karte" između dve polufinalne utakmice Lige šampiona protiv Liverpula, što je Selta iskoristila da pobedi rezultatom 2:0 (0:0) i udalji se od zone ispadanja.

Maksi Gomez sjajno je u 67. minutu reagovao na centaršut Malja i sproveo loptu u bliži ugao, da bi Jago Aspas dva minuta pre kraja matirao Jaspera Silesena sa "bele tačke", nakon što je Samuel Umtiti igrao rukom u kaznenom prostoru.

Valverde je ovom prilikom promenio kompletnu startnu postavu od srede uveče, kada je Liverpul savladan rezultatom 3:0.

Mesi, Suarez, Alba, Pike, Roberto i Ter Štegen ostali su kod kuće kako bi se što više odmorili za gostovanje na "Enfildu", kartone su "čistili" Buskets i Rakitić, dok su Kutinjo, Lengle i Vidal sedeli na klupi.

Mlada i vrlo "šarena" postava Barse postala je "na papiru" još slabija kada je Osman Dembele već u šestom minutu zamenjen zbog povrede. Selta nije imala razloga da se plaši takvog protivnika, napadala je, stvarala šanse i posle poništenog gola zbog ofsajda početkom drugog poluvremena, ipak uspela da osvoji sva tri boda.

Novi-stari prvak Španije prethodno je u okviru Primere poražen još 11. novembra, kada je bilo 3:4 protiv Betisa u 12. kolu. Usledila je grandiozna pozitivna serija od 18 pobeda i pet remija.

Revanš susret Liverpula i Barselone igra se u utorak od 21.00 (TV Arena sport 1).