Vojvodina do boda u Nišu, Čuka čuva treće mesto

Najjače domaće prvenstvo dobilo je osvajača dva kola pre kraja takmičenja.

Superliga Srbije - Čukarički na trećem mjestu Izvor: MN PRESS

Poznat je šampion Superlige Srbije nakon kompletiranog 35. kola u plej-ofu ovog popodneva.

U mečevima koji su se igrali u isto vreme kad i utakmice "večitih" protiv Mladosti iz Lučana, odnosno kruševačkog Napretka, Radnički je odigrao 0:0 na svom terenu sa Vojvodinom, dok je Čukarički slavio 3:0 na Banovom brdu u duelu sa Proleterom rezultatom 3:0.

Pobeda Zvezde nad Mladošću je završila priče o osvajaču, Nišlije su dugo bile u borbi za prvo mesto, ali su dva kola pre kraja poklekle i zbog pobede novog-starog šampiona izgubile šanse za osvajanje pehara.

Uprkos tome, Radnički svakako nije uspeo da savlada Vojvodinu, pa bi beogradski crveno-beli i sa bodom iz današnjeg duela uspeli da osiguraju prvo mesto na tabeli.

Domaćin je u utakmici visokog tempa na "Čairu" bio bolji rival, imao je više prilika i kontrolu nad dešavanjima na terenu, ali nije uspeo da postigne pogodak i dođe do nova tri boda. Tim iz Novog Sada pružio je dobar otpor i iznenadio osvojenim bodom u, ispostaviće se, meču bez većeg rezultatskog značaja.

Radnički je posle ovog rezultata ostao na drugom mestu, u tom pogledu prvenstvo je rešeno i za njih, a preostala dva meča odigraće "za svoju dušu" i skladan završetak sezone u kojoj su briljirali i zasluženo osigurali ovako visoku poziciju.

Vojvodina je i dalje osma, poslednja dva kola odigraće sa nadom da mogu da prestignu svoje gradske rivale i obezbede makar zvanje najboljeg kluba u Novom Sadu.

U utakmici na Banovom brdu, Čukarički je bez većih poteškoća pobedio upravo Proleter rezultatom 3:0 i sačuvao treću poziciju na tabeli ispred Partizana.

Heroj njihove pobede još jednom je bio Ognjen Mudrinski koji je već u prvom poluvremenu praktično rešio pitanje pobednika postigavši dva gola. Prvi put se korpulentni napadač upisao u strelce već u šestom, da bi duplirao prednost svog tima drugim pogotkom u 36. minutu.

Tačku na pobedu "brđana" stavio je Stefan Šapić golom u 79. minutu utakmice, i tako svom timu osigurao tri boda koja će im biti veoma važna u borbi za Evropu.

Poslednja dva kola sezone odlučiće ko će završiti na trećoj poziciji, a za to mesto trenutno figuriraju upravo Čukarički, koji se trenutno tu nalazi, i Partizan, dok su šanse Mladosti nakon današnjeg poraza znatno smanjene.