ŠOK: Umorni Ajntraht ispustio Ligu šampiona!

Eliminacija od Čelsija, u polufinalu Lige Evrope, očigledno je mnogo uticala na fudbalere iz Frankfurta.

Fudbaleri Ajntrahta imali su šansu da nakon pretposljednjeg kola sezone u Bundesligi zasjednu na mjesto koje vodi u Ligu šampiona, ali fizički i psihički iscrpljeni, nakon eliminacije od Čelsija u polufinalu Lige Evrope, očigledno nisu uspjeli da se oporave od tog šoka.

Pred svojim navijačima, napravili su veliki kiks i dozvolili Majncu da odnese kompletan plijen i tako im oteža posao pred posljednje kolo, u kojem će gostovati u Minhenu.

Treba li napominjati da će u tom meču domaći Bajern morati tražiti pobjedu, kako bi osvojio šampionsku titulu?

Bavarci u subotu nisu uspjeli da riješe pitanje šampiona (odigrali 0:0 sa RB Lajpcigom), pa će na "Alijanc Areni" na zatvaranju sezone igrati za titulu, a Ajntraht za mjesto u evropskoj eliti, s tim da tim Luke Jovića, Mijata Gaćinovića i Filipa Kostića više ne zavisi samo od sebe.

Za to će se pitati i Borusija Menhengladbah i Bajer Leverkuzen, koji su trenutno za bod bolje plasirani, a u posljednjem kolu dočekuju Borusiju Dortmund, odnosno idu u goste Herti.

Nakon prvog poluvremena, u kojem nije bilo golova, gosti su "blickrigom" u 53. i 57. minutu šokirali domaće igrače i navijače.

Entoni Udža u nepunih pet minuta dva puta je zatresao mrežu Kevina Trapa i već tada bilo je jasno da će Ajntraht ostati bez planiranih bodova.

Do kraja nije bilo promjena, pa Ajntraht naredne subote očekuje pakleno težak posao u nastojanju da se domogne četvrte pozicije na tabeli.