LŠ: Hapoel i Anderleht idu dalje

Šampioni Izraela i Belgije plasirali se u plej-of Lige šampiona. I Hapoel i Anderleht lako do sledeće runde.

LŠ: Hapoel i Anderleht idu dalje Izvor: MONDO

Ukoliko Partizan uspješno završi gostovanje u Finskoj i dođe do plej-ofa Lige šampiona, a nema razloga da ne bude tako s obzirom na ubjedljivu pobjedu protiv Helsinkija u Beogradu (3:0), sigurni mogući protivnici biće mu Hapoel iz Tel Aviva i belgijski Anderleht.

Šampioni Izraela i Belgije uspješno su prebrodili treće kolo kvalifikacija za elitno evropsko klupsko takmičenje.

Hapoel je na svom stadionu, poslije poraza u prvoj utakmici od kazahstanskog Aktobea (0:1), sve dileme otklonio poslije nešto više od pola sata igre. Golovima Erana Zehavija u petom, Bena Sahara u 31. i autogolom Kalife Elhađa Baa Izraelci su nadokanadili minus iz prvog meča i stekli prednost koja im je garantovala miran finiš i prolazak u narednu rundu.

Konačan rezulat bio je 3:1, a počasni gol za Aktobe postigao je Murat Tlešev u 90. minutu.

Srbin Ivan Perić odigrao je svih 90. minuta za kazahstanskog šampiona.

Ako je u Tel Avivu postojala dilema, u Briselu sigurno nije. Anderleht se iz Velsa vratio sa ubjedljivih 3:1 protiv TNS, koji u prijestonici Belgije doživio još jedan ubjedljiv poraz - 3:0 (1:0).

Strijelci za Anderleth bili su Tom de Suter u 17. i supertalentovani Romelu Lukaku u 69. i 74. minutu. Dvostruki strijelac 13. maja je napunio 17 godina, a protiv TNS u igru je ušao u 59. minutu umjesto strijelca prvog gola.

Nemanja Rnić bio je u početnoj postavi trenera Ariela Jakobsa i odigrao je čitav meč.

Srpski i finski šampion sastaju se u srijedu kada se igraju i ostale revanš utakmice. Meč između Helsinkija i Partizana prvi je na programu i počinje u 18 sati.