Sa Terimom nema greške - Galata šampion!

Galatasaraj osvojio 22. titulu šampiona Turske, odnosno osmu sa Fatihom Terimom na klupi.

Fudbaleri Galatasaraja pobjedom 2:1 protiv gradskog rivala Bašakšehira kolo prije kraja sezone odbranili su šampionsku titulu u Turskoj.

Izabranici Fatiha Terima do trijumfa su stigli poslije velikog preokreta, pošto su gosti vodili poslije prvih 45 minuta, zahvaljujući pogotku bh. internacionalca Riada Bajića.

Upravo poslije tog pogotka došlo je do incidenata na terenu Turk Telekom stadiona, a sudija Cunejt Čakir je zbog naguravanja podijelio nekoliko žutih kartona. Između ostalih, "požutio" je i Bajić.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, u 47. minutu Sofijan Feguli izjednačio je na 1:1, a potpuni preokret donio je Henri Onjekuru u 64. minutu.

Galatasaraj je ovim trijumfom obezbijedio prvo mjesto na tabeli sa 69 bodova, dok drugoplasirani Bašakšehir ima 66 bodova.

Kolo prije kraja turske Super lige na trećem mjestu nalazi se Bešiktaš (62) dok je četvrti Trabzonspor (60).

Ovo je druga uzastopna titula za Galatasaraj i Fatiha Terima, koji je u decembru 2017. godine zamijenio Igora Tudora i u svom četvrtom mandatu na klupi kluba iz Istanbula nastavio žetvu trofeja.

U 11 sezona na klupi Galatasaraja Terim je osvojio osam titula šampiona Turske, a jedini period bez trofeja bio je njegov drugi mandat, od 2002 do 2004. godine, kada je klub bio u velikim finansijskim problemima, te u sezoni 2013-14 kada je otpušten već u septembru, nakon što je odbio da produži ugovor sa klubom.