LE: Ukrajinska osveta Srbima

Dnjepar savladao Spartak 2:0 (1:0) i plasirao se u 4. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

LE: Ukrajinska osveta Srbima Izvor: MONDO

Domaćin je u Dnjepropetrovsku dao golove u posljednjem minutu prvog i na početku drugog poluvremena (48. minut). Strijelci su bili Jevhen Seleznjov i Mario Holek. Dnjepru je to bilo dovoljno da eliminiše Subotičane, koji su u prvom meču u Novom Sadu pobedili 2:1.

Poslije četiri kola ukrajinskog prvenstva, Dnjepar jedini ima stoprocentan učinak. I u skladu sa ulogom favorita, napadao je goste iz Srbije. To mu se isplatilo.

Tako se Dnjepar revanširao Srbima, doduše preko leđa Subotičana, jer je na zimu 2005. eliminisan od Partizana iz šesnaestine finala Kupa UEFA (u Beogradu bilo 2:2, u revanšu 1:0 za crno-bele). Iz tog sastava protiv Spartaka igrali su Andrej Rusol, Ruslan Rotan i Sergej Nazarenko.

U svakom slučaju, ekipa Dragana Miranović stekla je dragocjeno iskustvo. Protiv Diferdanža iz Luksemburga nije bilo problema za Subotičane, ali je Dnjepar ipak bio preveliki zalogaj. A i takvog protivnika su uspjeli jednom da savladaju.

Ako se izuzme učešće u Mitropa kupu 80-ih godine prošlog vijeka, Spartaku je ovo bio prvi izlazak na evropsku scenu u klupskoj istoriji.

Dnjepar - Spartak 2:0 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 - Seleznjov u 45, 2:0 - Holek u 48. minutu.

SUDIJA: Stefan Studer (Švajcarska). ŽUTI KARTON: Konopljanka (Dnjepar), Stevanović, Antonić, Veselinov (Spartak).

DNJEPAR: Kanibolocki, Lobzanidze, Kravčenko (do 30. Rotan), Konpljanka, Seleznjov (od 71. Homenjuk), Čeberjačko, Rusol, Fereira, Denisov, Holek, Kalničenko (od 75. Nazarenko).

Trener: Vladimir Besonov.

SPARTAK: Labus, Stevanović, Šarac, Simović, Bratić, Adamović, Torbica, Veselinov (od 80. Nosković), Ubiparip (od 47. Mirić), Antonić, Puškarić.

Trener: Dragan Miranović.