LE: I Zrinjski se oprostio od Evrope

Zrinjski u Mostaru remizirao sa Odenzeom bez golova i oprostio se od Evrope pošto su Danci u prvom meču slavili rezultatom 5:3.

LE: I Zrinjski se oprostio od Evrope Izvor: MONDO

Ekipa Dragana Jovića nije uspjela da na svom terenu nadoknadi minus od dva gola iz prvog meča. I u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope Odenze je izašao kao pobjednik pošto je obezbijedio u narednu rundu.

Zrinjski se pak pridružio ekipama Željezničara, Širokog Brijega I Borca koje su svoju evropsku pustolovinu završile nešto ranije.

Publika u Mostaru napustila je stadion Bijeli Brijeg potpuno razočarana. Njihovi ljubimci ispali su, a sve što su vidjelu je tek poneka prilika, tačnije poluprilika na obje strane.

Zadro je prvi isprobao svoj šut u petom minute meča, ali on je završio pored gola.

Ekipa Dragana Jovića zaprijetila je još dva puta preko Ivankovića, ali ni njegovi udarci nisu završili iza leđa Roja Kerola.

Na drugoj strani najveći problem odbrane Zrinjskog bio je Traore koji je dva puta imao priliku da ugrozi gol Mostaraca, ali on nije uspio da savlada Melhera pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja. Tek je Selimović pokušao da savlada Kerola u 59. minute, ali neuspješno, a revanširao mu se Utaka dvadesetak minuta kasnije kada mu je šut odbranio Melher.

Odlično organizovana ekipa Larsa Olsena nije dozvolila Mostarcima da ozbiljnije ugroze njihov gol pa su rutinski priveli meč kraju i obezbijedili prolaz u narednu rundu dok ekipi Zrinjskog ostaje da sljedeće godine pokuša da se plasira u neko od evropskih takmičenja, pod uslovom da plasmanom u Premijer ligi BiH to i zasluže.

ZRINJSKI: Melher, Sušić, Džidić, Šunjić ,Žižović, Zadro, Stjepanović, Ivanković, Aničić , Dragičević, Selimović.

ODENZE: Kerol, Sorensen, Ruu+d, MolerKristensen, Haland, Helveg - Traore, Gislason, Đemba-Đemba, Andreasen ,Utaka.