Stanković ponIo kapitensku traku Intera

Dejan Stanković noćas je bio kapiten trenutno najboljeg fudbalskog kluba na planeti - Intera iz Milana.

Stanković ponIo kapitensku traku Intera Izvor: MONDO

Španski trener Rafa Benitez ukazao je čast srpskom reprezentativcu na prijateljskoj fudbalskoj utakmici koju je Inter odigrao u Teksasu protiv MLS ekipe FC Dalas, a na kojoj nije nastupio Argentinac Havijer Zaneti, koji će biti kapiten ovog kluba sve dok bude trčao za loptom u plavo-crnom dresu.

Kako kažu igrači Dalasa - "ovo su najveći trenuci u njihovim karijerama", jer igrali su neriješeno 2:2 sa evropskim šampionom.

Jeste bila prijateljska, ali za domaćine bitna utakmica, za čast i dokazivanje. I dokazali su Amerikanci još jednom da umiju da igraju "soker". MLS Ekipa Dalasa je pred 20.000 navijača u punom "Pizza Hut Parku" odigrala dobar meč sa kombinovanim timom Rafe Beniteza.

Poveli su igrači Intera preko Dijega Milita u 25.minutu, izjednačio je igrač domaćih Džon 17 minuta kasnije. Samjuel Eto je u 65.minutu ponovo doveo Italijane u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Fereira iz penala deset minuta kasnije.