PREMIJER BIH: Jagodić debitovao pobjedom

Novi trener Borca Vlado Jagodić debitovao pobjedom. Borac slavio u Zvorniku protiv Drine 2:0.

PREMIJER BIH: Jagodić debitovao pobjedom Izvor: MONDO

Trijumf banjalučanima donijeli su Stajić i Mikić golovima u drugom poluvremenu. Najprije je Stajić u 59. minutu postigao prvi gol za Borac, dok je u finišu pobjedu potvrdio Mikić. Drina je bila bolji protivnik u prvom, a Borac u drugom poluvrmenu s tim što su banjalučani znali da iskoriste svoje prilike. Ovim trijumfom Borac je nadoknadio poraz iz prvog kola od Širokog Brijega na domaćem terenu.

Osim Borca gostujuću pobjedu ostvario je i Olimpik u Trebinju protiv Leotara 1:0. Gol vrijedan tri boda postigao je Suljević u finišu prvog poluvremena. Leotar je u drugom dijelu pokušavao da dođe do preokreta, ali igrači Gorana Skakića nisu uspjeli da dođu ni do remija.

Sloboda je savladala Travnik 2:0 u meču, koji je zbog proloma oblaka u Tuzli bio prekinut. Ipak domaći su na vrijeme postigli golove pa im težak teren nije toliko teško pao kao igračima Travnika.

Siguran trijumf zabilježio je i Velež protiv novog premijerligaša Budućnosti iz Banovića.