"Azurima" ne pomaže ni Ćezare Prandeli

Novi selektor Italije debitovao porazom u prijateljskoj utakmici protiv Obale Slonovače (0:1) u Londonu.

"Azurima" ne pomaže ni Ćezare Prandeli Izvor: MONDO

Dobre vijesti stigle su iz Londona za "orlove". Njihov najveći rival u Grupi C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo biće Italijani, koji su u prijateljskoj utakmici poraženi od Obale Slonovače - 0:1 (0:0).

Jedini strijelac bio je Kolo Ture, koji je u 55. minutu, između dvojice protivničkih defanzivaca, došao do lopte i glavom je poslao u mrežu.

Tako je debi novog selektora "azura", Ćezarea Prandelija, prošao neslavno.

Bivši trener Fiorentine renovirao je ekipu, pozvao je dosta novih igrača koji nisu bili na spisku njegovog prethodnika Marćela Lipija, ali ni to ne pomaže.

Italije je doživjela debakl na Mundijalu, takmičenje je završila u grupi sa Paragvajem, Slovačkom i Novim Zelandom, a ako se po jutru dan poznaje, ne piše joj se dobro ni u buduće.

Povratnik u nacionalni tim Antonio Kasano i drugovi nisu pokazali mnogo protiv reprezentacije Obale Slonovače, koja je igrala bez Didijea Drogbe, ali i igrača kojima nacionalni savez nije obezbjedio potrebnu britanski vizu (Konstant Đakpa i Didije Ja Konan).

Utakmica između "azura" i "slonova" odigrana je na Apton parku, stadionu Vest Hema u Londonu.

Inače kvalifikacioni meč između Italije i Srbije na programu je 12. oktobra.

ITALIJA: Sirigu, Mota, Bonući, Kjelini, Molinaro, Pepe, Palombo, De Rosi, Kasano, Baloteli, Amauri.

Igrali su još: Borielo, Kvaljarela, Rosi, Markizio, Montolivo.

OBALA SLONOVAČE: Jeboa, Demel, Kolo Ture, Zorora, Tiene, Ebue, Jaja Ture, Tiote, Žervinjo, Dumbija, Kalu.

Igrali su još: Kulibali, Sagbo, Fae, Kone.

U utorak je odigrana još jedna prijateljska utakmica, u kojoj su reprezentacije BiH i Katara igrale neriješeno.

Domaćin je na sarajevskoj Grbavici poveo već u 9. minutu, strijelac je bio Vedad Ibišević na asistenciju Edina Džeke. Međutim, gosti su izjednačili u 60, preko Majeda iz penala.