Mlada reprezentacija BiH poražena od Mađarske

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine, igrači do 21 godine, poražena je danas na Bilinom polju u Zenici 2:0 od selekcije Mađarske.

Mlada reprezentacija BiH poražena od Mađarske Izvor: MONDO

Tim Branimira Tulića poklekao je pred Mađarskom u posljednih 10 minuta meča. Najprije je u 80. minutu mrežu Šehića zatresao Nemet, da bi trijumf Mađarske potvrdio Gostonji dva minuta kasnije.

BiH je bolje odigrala prvo poluivrijeme u kojem je držala konce igre i stvarala šanse, ali ih nisu iskoristili prije svih Nemanja Bilbija u četvrtom minutu, kad nije stigao na ubacivanje Džafića. Tri minuta kasnije ni Višća nije uspio da postigne gol,  odnosno njegov šut je završio pored stative. BiH je još preko Bilbija i Haurdića priprijetila u finišu prvog poluvremena, ali lopta nije htjela u mrežu.

U drugom poluvremenu BiH  kao da je izgubila snagu što su Mađari iskoristili i u finišu došli do pobjede.

BiH - Mađarska 0:2

/Nemet 79, Gostonji 81/

BiH: Šehić, O. Vranješ, Subašić, Šunjić, Bunoza, Kiso (od 87. Pejić), Galešić, Višća, Bilbija (od 70. Mujić), Džafić (od 64. Stevanović), Haurdić.
MAĐARSKA: Gulácsi, Szabó, Debreceni, Vass, Varga, Németh, Szatmári, Lázár, Pintér, Gosztonyi (od 85. Szakany), Balázs. (MONDO)