Velež slavio na ''Pecari'' u prvoj test-utakmici

Dvostruki strijelac za "rođene" bio je Brazilac Brandao.

Fudbaleri Veleža su u prijateljskoj utakmici igranoj na Pecari savladali domaći Široki Brijeg rezultatom 1:3.

U prvih 45 minuta obje ekipe stvorile su nekoliko izglednih prilika, ali samo je Brandao uspio jednu pretvoriti u pogodak, i to u 9. minutu za vođstvo Veleža.

Široki je izjednačio u 51. minutu iz kaznenog udarca koji je realizovao Petar Franjić, a deset minuta kasnije Velež je ponovno došao do vođstva.

Domaći golman neoprezno je istrčao u pokušaju da izbaci loptu, u čemu nije uspio, a loptu u praznu mrežu poslao je Obren Cvijanović. Pobjedu Veleža potvrdio je u 71. minutu svojim drugim golom Brandao.

Bila je to prva pripremna utakmica za obje ekipe. Široki Brijeg sljedeću prijateljsku utakmicu igra 3. jula protiv tuzlanske Slobode, a istog dana Velež će u Travniku igrati protiv novog člana hrvatske lige Varaždina.