PREMIJER: Kolarovu i Žigiću po bod

Aleksandar Kolarov i Nikola Žigić debitovali u Premijer ligi. Siti uzeo bod na gostovanju Totenhemu, a Birmingem u Sanderlendu.

PREMIJER: Kolarovu i Žigiću po bod Izvor: MONDO

Počela je Premijer liga! Uvodni meč 1. kola odigrali su ambiciozni rivali, ali golova nije bilo - Totenhem - Mančester siti 0:0.

Totenhem je ambicije pokušao da dokaže na terenu Vajt Hart Lejna, naročito tokom prvog poluvremena i u finišu, ali nije uspio najviše zahvaljujući raspoloženom golmanu Džou Hartu. S druge strane, ambicije Mančester sitija, barem za sada, zadržale su se na basnoslovnim svotama novca potrošenim tokom prelaznog roka.

Aleksandar Kolarov debitovao je u Premijer ligi. Reprezentativac Srbije bio je starter u timu Roberta Manćinija. Korektno je obavio posao u prvih 45 minuta, nekoliko puta oprobao i udarac... Ali, zamijenjen je u poluvremenu zbog lakše povrede.

"Pijevci" su dočekali meč odlučni da pred više od 30.000 navijača zabilježe pobjedu. Jurišali su, stvarali šanse, ali mreža sjajnog Harta je ostala netaknuta... Čak i poslije prilika Džermejna Defoa, koji ih malo kad promašuje.

Domaćin je u prvom poluvremenu izveo osam kornera, a gosti nijedan. Golman Totenhema Gomes loptu je prvi put dotakao u 27 minutu!

"Građani" su djelovali kao da im je i bod dosta. A najavljuju pohod na titulu. Možda su se uplašili Totenhema, koji ih je pobijedio sva četiri puta u prethodne dve sezone.

Tek u prvom minutu drugog poluvremena stvorili su šansu iz kategorije stoprocentnih, ali je Šon Rajt Filips oklijevao i opasnost pred golom Gomesa je otklonjena. To im je ujedno bila i jedina tako dobra prilika.

I u finišu se vidjelo da "pijevci" više žele cijeli plijen. Ali, kada je domaći vezista Geret Bejl očajno šutirao iz sjajne pozicije u 84. minutu postalo je jasno da će oko 3.000 navijača kluba iz Mančestera biti zadovoljniji bodom kada budu napuštali tribine Vajt Hart Lejna.

A to je jasno kada se pogleda statistika - domaći igrači uputili su 21 udarac ka golu, a gostujući 11.

Nikola Žigić je ušao u igru u 58. minutu u Sanderlendu gde je gostovao njegov Birmingem. Zamijenio je O'Konora.

Domaćin je u tom trenutku imao ubedljivo vođstvo od 2:0, ali i igrača manje jer je Ketermol isključen u 44. minutu.

Gosti su to iskoristili, pritiskali su ekipu Sanderlenda i otpor joj slomili u 77. minutu kada se Dan prepolovio "minus", a u 88. minutu Ridžvel je glavom uputio loptu, jedan igrač Sanderlenda je zakačio i ona se otkotrljala u mrežu za konačnih - 2:2.

Žigić se nije upisao u strijelce, ali je njegov tim stigao do boda.

Nenad Milijaš je pobjedu Vulvsa nad Stoukom od 2:1 odgledao sa klupe.

Blekpul je odlično startovao, ubjedljivo je pobijedio na gostovanju Viganu - 4:0.

Inače, Blekpul je prošlu sezonu u Čempionšipu završio kao šestoplasirani, ali je preko plej-ofa uspio da se plasira u Premijer ligu.

Ako se broj učesnika u završnici Lige šampiona smatra realnim parametrom, a trebalo bi, Premijer liga je bez dileme najjača u Evropi, jer u posljednjih nekoliko godina je najzastupljenija u četvrtfinalu, polufinalu i finalu elitnog takmičenja.

Šampion Čelsi uspješno je počeo put ka odbrani titule. "Plavci" su u Londonu deklasirali Vest Bromvič Albion sa 6:0.

Het-trik za "plavce" postigao je Didije Drogba, dva gola bila su djelo Florana Malude, a u listu strelaca upisao se i Frenk Lampard.

Pobeda Čelsija bila je najubjedljiva u uvodnim mečevima Premijer lige.