PREMIJER: Remi na "Enfildu", ovacije Lanetu

U prvom velikom derbiju Premijer lige Liverpul i Arsenal podijelili bodove na "Enfildu" - 1:1. Pepe Reina tragičar. Starter Jovanović dobio ovacije.

PREMIJER: Remi na "Enfildu", ovacije Lanetu Izvor: MONDO

Liverpul je pred svojim navijačima sa nekoliko pojačanja i novim menadžerom, u prvom velikom derbiju nove sezone Premijer Lige bio nadomak pobjede, ali je poslije greške Pepea Reine osvojio samo bod - 1:1 (0:0).

Milan Jovanović bio je u startnoj postavi tima Roja Hodžsona. Srpski reprezentativac igrao je do 65. minuta kada ga je publika na "Enfildu" ispratila velikim aplauzom. Umjesto njega ušao je Maksi Rodrigez.

Još jedan debitant u dresu Liverpula Džo Kol nije dočekao ni kraj poluvremena, ali ne zbog izmjene već crvenog kartona.

Fudbaler koji je u posljednjih sedam sezona branio boje Čelsija u posljednjim trenucima prvog dijela startovao je pogibeljno, a stradao je Loren Koščelni. Iako je u prvi mah izgledalo da Francuz neće moći da nastavi meč ostao je do pred kraj meča na terenu.

U posljednji trenucima utakmice i Koščelni je isključen zbog dva žuta kartona dobijena u roku od dva minuta.

Nije bilo puno prilika, ali su zato obe ekipe pokazale veliku želju i borbenost.

David Ngog je fantastičnim golom doveo "crvene" do prednosti. Francuz je dobio loptu na desnoj strani u kaznenom prostoru, nije mnogo oklijevao, gađao je bliži ugao Arsenalovog gola i Manuel Almunija je bio nemoćan - 1:0.

"Tobdžije"su uspjele da izjednače kada je već izgledalo da će bodovi pripasti Liverpulu. Prvo je priliku propustio rezervista Tomaš Rosicki. Čeh je sve dobro uradio, "promiješao" odbranu "crvenih", ali je Pepe Reina vrhovima prstiju spriječio da lopta završi pod prečkom.

Španac je za svega nekoliko minuta uspio da od junaka stigne do tragičara. Rosicki je centrirao, Šamak pogađa stativu, a odbijenu loptu Reina u namjeri da uhvati sa obe ruke smešta u sopstvenu mrežu -1:1.