SL: Rad "pregazio" Čuku

Rad zbog ubjedljive pobjede protiv Čukaričkog (4:0) lider nakon prvog kola Superlige. Voša i Jagodina bez golova, Sloboda Sevojno pobijedila u Kuli (2:1).

SL: Rad "pregazio" Čuku Izvor: MONDO

"Građevinari" će poslije prvog kola Superlige biti prvi na tabeli.

Rad je u malom gradskom derbiju ubijedljivo pobijedio Čukarički sa 4:0. Tim Marka Nikolića poveo je preko Nemanje Kojića u 27. minutu. Rezultat 1:0 bio je na snazi sve do 54. minuta kada je Luka Milivojević savladao golmana "brđana".

Do kraja meča u strijelce su se upisali još Miloš Dimitrijević i Nemanja Andrić.

Za pobjedu Rada može se reći da je očekivana s obzirom na posljednja dešavanja na Banovom Brdu, odnosno ostavku trenera Sime Krunića samo dva dana pred početak šampionata.

Pobjedu je zabilježila i Sloboda Sevojno i to na gostovanju u Kuli - 2:1. Hajduk je uspio prvi da povede. Igrao se 25. minut kada je Filip Kasalica pogodio protivničku mrežu. Međutim, domaćin je vodio samo jedan minut. Već u narednom napadu Nemanja Arsenijević je izjednačio.

Gostima je tri boda obezbijedio Marko Pavićević u 52. minutu poslije uspješno izvedenog penala.

Vojvodina ni u prvoj utakmici Superlige nije primila gol, ali ga nije ni postigla. Novosađani su na premijeri pred svojim navijačima odigrali samo 0:0 sa Jagodinom.

Vojvodina je prva priprijetila.

Domaćin je u petom minutu izveo odličan kontranapad, loptu je na desnoj strani dobio Brana Ilić, šutirao ikosa, međutim, Igor Bondžulić bez problema je odbranio pokušaj bivšeg igrača Partizana.

Jagodina je uzvratila preko Bojana Beljića, čiji je šut sa oko 30-ak metara kapiten "lala" Željko Brkić zaustavio sjajnom paradom.

Saša Marjanović bio je zamalo neprecizan poslije slobodnog udarca u 29. minutu. Fudbaler Jagodine pogodio je prečku.

"Ćurani" su bili konkretniji u prvom poluvremenu.

Nisu dugo čekali na novu veliku priliku, možda i najbolju na meču. Dejan Đenić je ubacio loptu sa desne strane, sam ispred golmana Brkića bio je Srđan Novković, ali je početnički pogriješio promašivši cio fudbal.

Jalovi napadi Vojvodine i Jagodine u drugom poluvremenu nisu donijeli previše uzbuđenja na "Karađorđu".