LŠ (plej-of): Pobjeda Zenita, Lazović asistent

Fudbaleri Zenita stekli su minimalnu prednost u dvomeču protiv Oksera - 1:0. Danko Lazović centrirao, Aleksandar Keržakov pogodio.

LŠ (plej-of): Pobjeda Zenita, Lazović asistent Izvor: MONDO

Pobjeda bez primljenog gola u prvoj utakmici, makar i minimalna, želja je svakog trenera.

Ta želja ispunila se strategu Zenita, Lućanu Spaletiju, čiji je tim u plej-ofu Lige šampiona savladao francuski Okser - 1:0 (1:0).

Jedini gol postigao je Keržakov u trećem minutu, pošto ga je Danko Lazović idealno uposlio sa pozicije lijevog krila. Ruski veteran glavom je sproveo loptu u donji lijevi ugao.

Zenit nije iskoristio brojne šanse, posebno u prvom poluvremenu, mada i gosti mogu da žale zbog izglednih prilika u kojima su se našli Le Talek, Olijeh (prečka) i Jelen.

Ko će igrati sa evropskom elitom, biće poznato poslije revanša, sljedeće srijede u Okseru.