Velež bolji od Željezničara

“Rođeni” minimalnim rezultatom savladali Željezničar u polufinalu turnira u Hrasnici.

Povratnik u Premijer ligu BIh plasirao se u finale turnira u Hrasnici pošto je sa 1:0 savladao sarajevski Željezničar.

Pogodak za pobjedu Veleža postigao je Beriša u 51. minutu, poslije greške odbrane “plavih” sa Grbavice.

Isti igrač imao je nekoliko odličnih prilika u prvom poluvremenu, ali mu je Erić u situaciji “jedan na jedan” odbranio, da bi potom Osmanković poslije Berišinog šuta sa gol-linije izbacio loptu.

Mogao je i osmanković da se upiše u strijelce u  36. Minutu, ali Bogdanović je spriječio pogodak poslije duarca glavom-

Odbrana Željezničara mogla je da kapitulira poslije još jedne greške u 69. minutu, ali je Erić odbranio pokušaj Brandaa..

Velež i Radnik iz Hadžića igraće sutra u finalu turnira u Hrasnici.

Željezničar: Erić – Stanić, Bogičević, Osmanković, Pavić – Sadiković, Bojo – A. Šehić, Mujezinović, Veselinović – Krpić.

Velež: Bogdanović, Dario, Zeljković, Zvonić, Ćivić, Ćosić, Behram, Vehabović, Brandao, Cvijanović, Berisha.