LŠ: Verder i Hapoel na korak do elite

Verder ubjedljiv protiv Sampdorije, ali u finišu primio gol. Hapoel jak za Red Bul...Istorijska šansa za moldavski Šerif.

LŠ: Verder i Hapoel na korak do elite Izvor: MONDO

Njemački Verder i izraelski Hapoel uradili su veliki posao u prvim mečevima plej-ofa Lige šampiona. Braga iznenadila Sevilju, moldavski Šerif namučio Bazel.

Verder je savladao Sampdoriju 3:1 i ima rezultat koji bi trebalo da mu garantuje plasman u Ligu šampiona. Tim iz Đenove, koji je posljednji put igrao Ligu šampiona prije 18 godina, odolijevao je na "Vezeru" u prvih 45 minuta, ali je u drugom dijelu potpuno krahirao.

Italijane je "otvorio" Klemens Firc u 51. minutu sjajnim udarcem sa 20-ak metara, potom je Sampdorija pogodila stativu, da bi Verder napravio "blickrig" i za dva minuta postigao dva gola (Torsten Frings iz penala i Klaudio Pizaro).

Đanpaolo Pacini je u posljednjim trenucima meča postigao gol koji daje kakvu-takvu nadu Đenovljanima da bi mogli da nadoknade minus.

I Hapoel iz Tel Aviva ima sjajan rezultat iz prvog meča. Pobijedio je Red Bul u Salcburgu 3:2 i sa velikim samopouzdanjem može da čeka revanš za nedjelju dana.

Iznenadila je portugalska Braga, koja je pobedila velikog favorita Sevilju 1:0. Jedini strelac je bio Mateus.

Moldavski Šerif, koji se u predvorje Lige šampiona plasirao poslije penal-drame protiv zagrebačkog Dinama, pokazao je protiv Bazela da ima kvalitet. Šerif jeste poražen 0:1, ali bi u revanšu u Tiraspolju mogao do istorijskog uspjeha.