LE (plej of): Bambijeve majstorije

CSKA deklasirao Anortozis 4:0, Bambi Tošić dao dva gola. Mario Baloteli rastužio Pižona.

LE (plej of): Bambijeve majstorije Izvor: MONDO

Asistencija i dva gola - učinak je srpskog reprezentativca Zorana Bambija Tošića u pobedi moskovskog CSKA nad kiparskim Anortozisom 4:0 u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

Briljantno je igrao Tošić. Bio je vrlo raspoložen, imao je nekoliko karakterističnih prodora, delio je više nego upotrebljive lopte, a postigao je i dva lijepa gola.

CSKA je otvorio protivnika u 13. minutu. Tošić je ušao u šesnaesterac, mogao je i sam da završi akciju, ali je nesebično proigrao Sejdija Dumbiju (na slici) koji je izvršio laganu egzekuciju. Dumbija je postigao i drugi gol u 20. minutu, a u 48. srpski reprezentativac je napravio majstoriju, neodbranjiv je bio njegov udarac iz slobodnjaka, za šta je dobio ovacije navijača CSKA.

U 74. minutu još jedan sjajan potez i gol Tošića. Dobio je dubinsku loptu, sjajno je primio i rutinski savladao golmana Anortozisa. Kiprani su mogli da prime i pet gol, ali samo zbog nonšalantnosti Vagnera Lava nisu. U 76. minutu upravo je Lav izašao sam pred golmana Markosa Arguelja, koji ga je oborio da bi sudija je pokazao na bijelu tačku i crveni karton čuvaru mreže Anortozisa.

Ali, Lav je neozbiljno šutirao, pa se istakao rezervni golman Anortozisa, Slovak Matuš Kozačik.
Meč je iz publike pratio Miloš Krasić, koji je u poluvremenu u izjavi ruskoj televiziji potvrdio da se seli u Juventus i da su, konačno, uspješno završeni pregovori sa torinskim klubom.

Milan Jovanović je odigrao cijeli meč za Liverpul, koji je na Enfildu savladao Trabzon samo sa 1:0.

Jedini gol dao je Rajan Babel u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a što domaćin nije bio ubjedljiviji zasluga je golmana turskog tima, Onur Kivrak. On je zaustavio udarac Džoa Kola sa bijele tačke, kao i šut Laneta Jovanovića kada su se našli "oči u oči"...

Štutgart je, sa Zdravkom Kuzmanovićem u startnoj postavi, pobijedio Slovan u Bratislavi 1:0, ali je utakmica prekinuta na deset minuta zbog divljanja navijača. Slovaci su izazvali goste bacanjem baklje ka njima i to je bila varnica koja je zapalila vatru na tribinama stadiona Pasjenki, na kome je nedavno Crvena zvezda završila evropsku odiseju. Pristalice "švaba" su kidale stolice i uzvraćale...

Policija je reagovala i brzo smirila strasti. Galatasaraj se "izvukao" protiv Karpata. Ukrajinci su kao gosti na poluvremenu vodili 2:0, ali je Milan Baroš sa dva pogotka doveo Turke do 2:2.

Ekipa Vladimira Petrovića Pižona odlvela je 72 minuta pred Mančester sitijem, a onda je gol u Temišvaru dao Mario Baloteli, skorašnje pojačanje "građana", za minimalnu pobedu gostiju.

Hrvatski predstavnici u plej-ofu za Ligu Evrope imali su uspjeha. Hajduk je deklasirao Unireu 4:1, iako su Rumuni poveli na Poljudu, a Dinamo je pobijedio Đer u Mađarskoj 2:0.

Holandski PSV se izblamirao u Novosibirskom, izgubiši od Sibira 0:1.