BUNDES: Šampion se provukao

Na otvaranju 48. sezone Bundeslige Bajern u sudijskoj nadoknadi stigao do sva tri boda protiv vrlo dobrog Volfsburg

BUNDES: Šampion se provukao Izvor: MONDO

Novu sezonu Bundeslige, 48. po redu, otvorila su dva posljednja šampiona Njemačke, aktuelni - Bajern iz Minhena i prethodni - Volfsburg.

"Bavarci" su pred 69.000 gledalaca do prve pobjede stigli tek u sudijskoj nadoknadi golom Bastijana Švajnštajgera - 2:1 (1:0). Žaliće tim Stiva Meklarena dugo za propuštenim šansama koje su ih na kraju koštale startnog poraza.

Domaćin je poveo poslije akcije iz udžbenika. Tomas Miler je krenuo ka sredini šesnaesterca sa desne strane, odigrao dupli pas sa povratnikom iz Leverkuzena Tonijem Krosom, koji ga je odlično proigrao, a mladi napadač "pancera" i Bajerna u stilu iskusnog golgetera poslao loptu pored Dijega Benalja. Šampion je već vodio sa 1:0, a proteklo je samo devet minuta od početka meča.

Međutim, početak utakmice na "Alianc Areni" uopšte nije nagovještavao ono što će se dešavati u nastavku duela.

Do kraja ne preterano zanimljivog poluvremena nije bilo više golova. Drugi dio premijernog meča Bundeslige donio je daleko više uzbuđenja.

Opasniji je bio Volfsburg.

"Vukovi" su krenuli silovito i poslije nekoliko propuštenih prilika uspjeli da izjednače. "Balkanska veza" bila je u centru pažnje, šanse nisu iskoristili Edin Džeko, Zvjezdan Misimović, Mario Mandžukić...

Ali, u 55. minutu konačno je bio nemoćan i Hans Jerg But. Korner je izveo Misimović, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, a najviši u kaznenom prostoru bio je kapiten Džeko - 1:1.

Uspio je Volfsburg da sačuva rezultat sve do 90 minuta kada Švajnštajger na centaršut Franka Riberija sa druge stative pogađa mrežu.