PREMIJER BIH: Stevo Nikolić junak Borca

Borac slavio u Zenici 1:0, golom Steve Nikolića.Fudbaleri tuzlanske Slobode savladali Željezničar 1:0.

PREMIJER BIH: Stevo Nikolić junak Borca  Izvor: MONDO

Fudbaleri banjalučkog Borca slavili su minimalnu pobjedu u Zenici kod Čelika 1:0, a jedini pogodak postigao je Stevo Nikolić ovogodišnje pojačanje Borca u 85. minutu. Čelik je bio bolji rival i stvarao je šanse pred Borčevim golom, ali je golman banjalučana Asmir Avdukić blistao na golu. Tako je Čelik pretrpio dva šokantna poraza u nizu , pošto su i u četvrtak poraženi od Sarajeva u finišu meča. Tim Vlade Jagodića trijumfom u Zenici popravio je prošlonedeljni remi protiv Veleža na svom terenu.

U jednom od derbija Sloboda je savladala aktuelnog šampiona sarajevski Željezničar 2:0. Prvi gol za Slobodu postigao je Dajić nakon sata igre,a trijumf je ovjerio Gavarić u finišu meča. Tako je Željezničar nakon dvije pobjede upisao i drugi poraz za redom.

Nenad Purke Stojanović vratio se u Leotar poslije sedam godina i odmah pokazao zašto je bio ljubimac navijača. Golom iz 26. minuta donio je pobjedu Leotaru nad Travnikom 1:0.

Velež je bio ubjedljiv protiv Rudar Prijedora 3:0, koji je kao lider ušao u četvrto kolo. Olimpik je odnio sva tri boda iz Zvornika gdje je savladao Drinu 3:1, tako da novi premijer ligaš još ne zna za trijumf u elitnom rangu takmičenja.