PREMIJER: Raspucani Čelsi i nesrećni Vigan

Nevjerovatno, ali istinito - Čelsi počeo prvenstvo dvijema pobjedama od po 6:0! Poslije Vest Bromvič Albiona "stradao" i Vigan.

PREMIJER: Raspucani Čelsi i nesrećni Vigan Izvor: MONDO

Kaznena ekspedicija sa Stamford Bridža prošla je Viganom i ostavila za sobom pustoš. Fudbalskim riječnikom, šest golova u mreži (uglavnom) nemoćnog Krisa Kirklenda.

Pitanje pobjednika riješeno je pogocima Florana Malude u 37. i Nikolasa Anelke u 48. i 52. minutu, da bi domaćina dotukli igrači sa klupe. Salomon Kalu bio je strijelac u 78. i 89, a Josi Benajun u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Didije Drogba nije pogodio mrežu poslije prošlonedeljnog het-trika, ali je zato tri puta bio asistent. Branislav Ivanović igrao je na poziciji desnog beka, a zamijenio ga je Paulo Fereira u 62. minutu.

Vigan je u prvih 20-30 minuta čak imao inicijativu, ali se tanano samopouzdanje ovog tima urušilo sa prvim primljenim golom. Da su za protivnika imali neki drugi tim, sigurno bi prošli rezultatski bolje. Međutim, poznato je da Čelsi nema milosti, naročito kada njegovi brzi igrači dobiju prostor za kontre...

Tim Karla Anćelotija je na posljednjih pet utakmica u Premijer ligi, računajući prethodnu sezonu, ostvario gol-razliku 29:0! Padali su redom Stouk (7:0), Liverpul (2:0), Vigan (8:0), VBA (6:0) i ponovo Vigan.

Pošto je u prvom kolu kod kuće doživio debakl i protiv novajlije Blekpula (0:4), Vigan na posljednja tri meča ima gol-razliku 0:18.

Ko zna kako će biti narednog vikenda, poslije gostovanja Totenhemu, koji ih je jesenas na Vajt Hart Lejnu savladao sa 9:1?!

Izvještaj sa ostalih utakmica subotnjeg programa pročitajte OVDE.