BUNDES: Van Nistelroj srušio Šalke

Holanđanin sa dva gola donio pobjedu HSV protiv Šalkea - 2:1. Gojko Kačar igrao posljednjih 15 minuta na "Nord-Bank Areni" za tim iz Hamburga.

BUNDES: Van Nistelroj srušio Šalke Izvor: MONDO

Derbi meč prvog kola Bundeslige između HSV i Šalkea pripao je timu sa "Nord-Bank Arene". Domaća publika mogla je da uživa u igri svog tima, ali i da strijepi za pobjedu do samog kraja - 2:1 (0:0).

Kao i većina stadiona u Njemačkoj i ovaj u Hamburgu bio je ispunjen do posljednjeg mesta (57.000).

Šalke je od 61. minuta ostao sa deset igrača na terenu. Zbog drugog žutog kartona isključen je Benedikt Hovedes.

Dvostruki strijelac bio je Holanđanin Rud van Nistelroj, dok se drugi bivši igrač madridskog Reala Raul nije proslavio na svom debiju u Bundesligi. Šalke je uspio da izjednači fenomenalnim golom Džefersona Farfana u 80. minutu, istom onom u kojem je na teren ušao i srpski reprezentativac Gojko Kačar.

Peruanac je poslije centaršuta sa lijeve strane u stilu Roberta Manćinija ne gledajući gdje je gol, prebacio loptu iza leđa i smjestio je u protivničku mrežu. Činilo se će HSV, iako je držao sve konce u svojim rukama, ispustiti trijumf.

Rezultat 1:1 na semaforu je stajao nepuna tri minuta. Ze Roberto je kao brzi voz pobjegao po lijevoj strani, ubacio loptu u sredinu odakle je iskusni Holanđanin rutinski smješta u mrežu za novo vođstvo i konačnu pobjedu.

Ostale rezultate prvog kola pogledajte OVDE.