Mesi odveo Barsu do trofeja

Povratkom većine standardnih igrača, Barselona očitala lekciju Sevilji u revanš utakmici Superkupa Španije - 4:0 (3:0).

Mesi odveo Barsu do trofeja Izvor: MONDO

Na Nou Kampu ništa novo u odnosu na prethodnu sezonu: majstorije Lionela Mesija i kombinatorika fudbalera u plavo-crvenim dresovima, u kojoj publika uživa, dok se protivnicima vrti u glavi.

Barselona je deklasirala Sevilju i pokazala da je spremna za početak Primere 28. i 29. avgusta.

Poslije 1:3 minulog vikenda, kada je Pepe Gvardiola odmarao šestoricu reprezentativaca Španije, u revanšu se pričala neka druga priča.

Abdulaj Konko je već u 13. minutu skrenuo centaršut Pedra u sopstvenu mrežu, a Mesi u 24. i 43. minutu nadoknadio zaostatak sa stadiona Sančez Pishuan.

Sevilju je samo jedan gol dijelio od izjednačenja u ukupnom skoru, ali njega nije bilo ni na vidiku. Uzbuđenja su se ređala isključivo pred golom Andresa Palopa. Iskusni golman gostiju držao se dobro do minut prije kraja, kada je Mesi na dodavanje Inijeste krunisao jednu od brojnih atraktivnih akcija.

Zlatan Ibrahimović odgledao je meč sa klupe, dok su Inijesta i Vilja ušli u igru u drugom poluvremenu.

Ni Sevilja nije bila u najjačem sastavu (Luis Fabijano), pošto je već u utorak čeka utakmica sa Bragom za plasman u Ligu šampiona. Prvu utakmicu u Portugalu su izgubili sa 1:0.

Barsa je odbranila Superkup iz 2009, kada je bila bolja od Atletik Bilbaoa.