BUNDES: Bajer "po kratkom postupku"

Ekipa iz Leverkuzena pobijedila u Dortmundu 2:0, a Majnc kod kuće savladao Štutgart istim rezultatom.

BUNDES: Bajer "po kratkom postupku" Izvor: MONDO

Borusija iz Dortmunda gotovo svake godine ruši rekorde po broju pretplatnih karata. Uoči bundesligaške sezone koja je počela u petak, prodala je više od 51.000...

Međutim, pune tribine Vestfalen stadiona ućutkali su igrači Bajera. Ekipa iz Leverkuzena je riješila pitanje pobjednika meča 1. kola za samo dva minuta.

Švajcarac Trankilo Barneta i Brazilac Renato Augusto su pogocima u 19. i 21. minutu "spakovali" plijen i odnijeli ga u Leverkuzen.

U poraženom sastavu bio je Neven Subotić.

Tako je Bajer savladao "milionere" prvi put poslije tri sušne sezone, u kojima je tim iz Dortmunda pobijedio tri puta (isto toliko puta je bilo neriješeno).

Promašaji se u fudbalu po pravilu kažnjavaju. Tako je Majnc kaznio "švabe" - 2:0 (1:0).

Napadač Štutgarta Kakau u 19. minutu propustio je da realizuje penal i samo sedam minuta kasnije domaćin je poveo, preko Mortena Rasmunsena.

Sve je bilo odlučeno poslije dva minuta igre u drugom poluvremenu. Sami Alagui je glavom šutirao sa 15-ak metara i lobovao golmana gostiju, Ulrajha.

Majncu se tako već na startu isplatio ljetnji pazar, jer su strijelci bili novajlije. Tunišanin rođen u Njemačkoj, Sami Alagui, stigao je iz drugoligaša Grojter Firta, dok je danski napadač Morten Rasmunsen došao na pozajmicu iz Seltika.

To je bila prva pobjeda Majnca nad Štutgartom od ulaska u Bundesligu 2004. Od tada, "švabe" su slavile pet puta, a tri duela su završena bez pobjednika (oba prošle sezone)

Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović odigrao je cio meč za Štutgart.