BiH: "Ugašena" Zvijezda i prizemljeni "sokolovi"

Fudbaleri Budućnosti iznenadili su Slaviju u Istočnom Sarajevu pobijedivši sa 3:2, dok je Široki na svom stadionu rutinski osvojio bodove protiv Zvijezde (3:0).

BiH: "Ugašena" Zvijezda i prizemljeni "sokolovi" Izvor: MONDO

U nedeljnim utakmicama četvrtog kola Premijer lige BiH, radovali su se gosti iz Banovića i domaćini iz Širokog Brijega.

Široki je na "Pecari" već u prvih 45 minuta riješio pitanje pobjednika protiv Zvijezde. Prvo je u 10. minutu Danijel Kožul doveo domaće u vođstvo, da bi u finišu prvog dijela prednost povisio Jure Ivanković.

U startu drugog poluvremena Široki je pogotkom Boška Peraice zapečatio sudbinu gostiju iz Gradačca.

U drugoj utakmici dana, očekivala se pobjeda Slavije, ali je tri boda kući odnio novajlija u Premijer ligi BiH - banovićka Budućnost (3:2).

"Sokolovi" predvođeni novim trenerom Draganom Bjelicom bili su favoriti protiv Budućnosti, ali tako nisu mislili Eldar Ikanović i Almir Šmigalović, koji su u 43. odnosno 49. minutu donijeli gostima iz Banovića dvostruku prednost.

Saša Radovanović je smanjio vođstvo šest minuta kasnije i tada se činilo da će domaćin uspjeti da se konsoliduje i osvoji barem bod, ali je susret u 75. minutu definitivno prelomio treći gol novajlije u eliti. Strijelac za važne gostujuće bodove bio je mladi napadač Nermin Haskić.

Slavija je uspjela da ulaži poraz iz jedanaesterca, koji je pet minuta prije kraja, realizovao kapiten Bojan Regoje, inače povratnik u ekipu, nakon isključenja protiv Sarajeva.

PREMIJER BiH: Četvrto kolo

Slavija - Budućnost 2:3 (0:1)