LŠ: Braga otpisala Sevilju, šok u Đenovi

Portugalski tim još jednom savladao Sevilju, Verder sa ruba provalije stigao do Lige šampiona. Prošli još Bazel i Hapoel Tel Aviv.

LŠ: Braga otpisala Sevilju, šok u Đenovi Izvor: MONDO

Ubitačne kontre i jedna velika greška golmana Andresa Palopa, donijeli su Bragi pobjedu usred Sevilje i senzacionalni plasman u Ligu šampiona.

Poslije 1:0 na svom terenu, Braga je na stadionu Sančez Pishuan povela čak sa 2:0! Domaćin je izjednačio, imao šest minuta da preokrene na potrebnih 4:2, ali je Palop istrčavanjem u prazno "ubio" posljednju nadu španskog predstavnika.

Bragin "rezervista" Lima stigao je do het-trika, a Kanute u posljednjim sekundama dao pogodak utjehe.

Verder je u Đenovi protiv Sampdorije ispisao novu stranicu knjige o njemačkoj upornosti u fudbalu.

Italijani su golovima Đampaola Pacinija već u 13. minutu imali rezultat koji ih je vodio dalje - 2:0, poslije 1:3 u Bremenu.

Antonio Kasano u finišu je povisio na 3:0, a kada je cijeli stadion Luiđi Feraris čekao posljednji zvižduk mađarskog sudije Kasaija, sjevnula je "desnica" Markusa Rozenberga i utakmica je otišla u produžetak!

Sampdorija nije imala snage da uzvrati i Klaudio Pizaro je u 100. minutu riješio spektakularni dvomeč. Podsjetimo da su Đenovljani prošle srijede u Bremenu gubili sa 3:0, a Pacini u 90. minutu smanjio.

Mjesta u evropskoj eliti pronašli su još Bazel posijle duple pobjede nad Šerifom, odnosno Hapoel iz Tel Aviva, mada je Salcburg 50 minuta vodio i (bezuspješno) tražio još jedan gol za trijumf u Izraelu.